Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Belekezdtem 44 évesen egy...

Belekezdtem 44 évesen egy alacsony pulzus futás projektbe. Másnak is kb. 10 perces kilométereket kellett kocognia kezdetben?

Figyelt kérdés
Low HR running. Elvileg kb. 20 hét alatt jó kis állóképességet lehet vele megalapozni.

2023. máj. 25. 00:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, ki szaladgálna 40 plusszossan...
2023. máj. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
10 perces km az rendes menés. vajon hogy mérted be a pulzuszónáidat?
2023. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ott valamit elszámolhattál mivel én gyorsabban sétálok.
2023. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem, mert minsig sportoltam valamit, de ha teljesen nulláról kezded úgy, hogy sok évig nem csináltál semmit, akkor simán elképzelhető, hogy a 2-es pulzuszónádban csak gyalogolni vagy nagyon lassan kocogni tudsz. Nyilván ehhez képest fejlődni fogsz.


Persze az is lehet, hogy nem megfelelően becsülted, mérted. Biztosat csak diagnosztikával lehet kideríteni, a képletek pontatlanok, az érzés is becsaphat.

2023. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem, de úgy is 7:30-8:20 volt, hogy felülmérték a zónáimat, és még lassan is fejlődtem és minden kihagyás elvette az egészet. Tehát nem 20 hét volt, bár le a kalappal, akinek 20 hét alatt nincs betegsége, sérülése, foghúzása, esése stb.



30N

2023. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
28%
Menj inkább bicajozni, azzal könnyebb a pulzust alacsonyan tartani.
2023. máj. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Van némi túlsúlyom, 10 éve félmaratonoztam, akkor futottam pár évet, 30 éves korom előtt semmit nem sportoltam, momentán (sajnos újra) folyamatban van egy pajzsmirigyalulműködésem, amit gyógyszereznem kell. 2-3 éve elcsúszott minimálisan egy medence környéki csigolyám, azóta csak core-erősítést, gyógytornát végeztem, most újra fájdalom nélkül tudok futni (ha nem figyelem a pulzustartományt, akkor 5-6 perc közötti km is megy, de tartósan inkább csak 6,5perc környéki). Szeretek futni... Reményeim szerint könnyebben megszabadulok még ezzel a sétatempós kocogással is a diéta mellett a kilóimtól - bár a pajzsmirigyem nehezíti. Szóval a lényeg, hogy valamiért, ha kényelmesnek érzem még a tempót, légzést, akkor is felfut 170 fölé simán a pulzusom, ami azért nem egy LOW HR tartomány... Szobakerékpárt nyűttem, de nem szeretem. Erősítő gyakorlatok vannak minden másnap, szóval azzal azért 140-150 környékén tudom erősíteni a futáshoz magamat. Remélem, előbb-utóbb gyorsabban is kocorászhatok és a pulzus lejjebb marad. Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 25. 14:23
 8/26 A kérdező kommentje:

Ja!

1-es! 40+évesen?! 90 évesen is kocogni és futni akarok!!!

5-ös. Remélem ezt a nyarat kihúzom betegség nélkül - már a meglévőkön kívül - , sérülésem pedig csak egy féle volt, az IT-szalag, amit azóta nyújtottam eleget és erősítettem is minden egyéb izmomat és javítottam a tartásomat is, - remélem megúszom.

3-as. Sajnos a pulzusszám sok minden egyébtől is függ, nem csak edzettségtől. Keveset alszom, sokat dolgozom, túlsúlyom van, pajzsmirigybetegségem gyógyszerezem - ezek mind prímán emelhetnek a pulzuson.

2023. máj. 25. 14:28
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

Kislány!

Ne hallgass senkire, fuss!

2023. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
és nem válaszoltál a legfontosabb kérdésre, hogy hogy mérted be a pulzuszónáidat
2023. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!