Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Állóképességi sportoknál...

Állóképességi sportoknál milyen hátrányai lehetnek annak, ha alacsony a maximális pulzusom? Nekem is azonnal felugrik, mint másoknak, csak hamar zihálok és hamar eljön a max is.

Figyelt kérdés

A Garmin most 183-at tippel két futás után, az egyik egy verseny, ahol a legvégén a sprintben el is értem ezt.

Nekem is felmegy a pulzusom hamar úszásnál, bicajnál és futásnál is, csak hamar végem is van.

Futásnál, ha nem vagyok formában, a leglassabb futómozgásra is felmegy 150-re, ha formában vagyok, akkor csak 140-re.

Bicajnál 140-nél már fárad a combom, 165 volt a max két esetben is, emelkedőkön. Ugyanakkor könnyű tempónál is 115-120.

Könnyű sétánál is 105-110, ha icipicit is melegem van vagy ha pl. másik, akár laza sport után vagyok. De 95-100 amúgy is.


Viszont ha egy versenyt 165-ös átlagpulzussal futok meg, akkor már nagyon durván a halálomon vagyok. 170 felett meg 10-20 percig bírok tartózkodni, nagyon szélsőséges esetben fél órát csak.



Tehát nagyon kicsi a tartalékom, vagy hogy mondjam.


Ha ez tovább csökken, akkor futni lényegében nem is fogok tudni.



Milyen hátrányaim lehetnek állóképességi sportokban?


Illetve lényegében ennyivel "öregebb" a szívem a valós koromnál?


2023. jún. 5. 21:26
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!