Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kéktúra nőként egyedül?

Kéktúra nőként egyedül?

Figyelt kérdés
Főleg a keleti szakaszokon érdekes a kérdés :) Mennyire veszélyes? Mondanak olyanokat, hogy majd megerőszakol vagy kirabol valaki, stb. Mennyire kell ilyenektől félni?

2023. jún. 8. 07:14
1 2
 1/14 Hellmano ***** válasza:
15%
Miért csak, ezért akarsz menni, hogy megerőszakoljanak? Tuti valami fétised van akkor :D Amúgy ilyenekre ne számíts...egy másik hasonló poszt alá is azt írtam, hogy egy mókus vagy egy róka vagy vadkan előbb "megerőszakol", mint egy ember.
2023. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is, a Kéktúra keleti szakaszán van néhány olyan rész, ami igazából nem klasszikus turistaút, hanem valahogy át kellett vezetni a Kéktúra útvonalát a hegyvidékek és más látnivalóban gazdagabb részek között. Itt elég sok települést érint a túra, amik etnikailag problémásak lehetnek.

Pl. a Cserehát vagy a Bükk és Aggteleki Karszt közötti rész vagy a Mátra és a Cserhát összekötése.

[link]

[link]

[link]

Itt szerintem biztonságosabb csatlakozni valakihez. A hegyvidéki részeken szerintem nincs biztonsági aggály, mert a rosszban sántikálók lusták messzire menni a településektől.

2023. jún. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább többen menjetek arrafelé. Lehet kockáztatni, de nem érdemes.
2023. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2023. jún. 8. 10:06
 5/14 A kérdező kommentje:
1. :D Őszintén egyébként én sem gondolom, de hallottam már ezt-azt és jobbnak gondoltam rákérdezni :) De akkor ezeknél a szakaszoknál lehet, hogy keresek egy ismerőst, aki eljönne velem.
2023. jún. 8. 10:12
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem az a veszély, hogy megtámadnak, megerőszakolnak emberek, alapvetően les.zarják a turistákat a legrosszabb részeken (Aggteleki-karszt, Cserehát) is, viszont arrafelé gyakori a szabadon engedett nagytestű, területet védő kutya, emiatt ajánlott az óvatosság, paprika sprayt mindenképp ajánlott vinni.
2023. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, köszönöm!
2023. jún. 8. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
Szia! 22 vagyok, lány, bár én másokkal jártam végig a túrát, nemrég fejeztem be. 3x voltam egyedül, szerintem nem félelmetes, rengetegen csinálják egyedül. Észak Mo-n vannak kétes helyek, de én max csak a kutyáktól félnék. C emberek is kedvesek, ha te is az vagy hozzájuk. A többi útvonal önmagában is biztonságos. Legyen mindig térképed, aki követi hol vagy és baj nem lehet
2023. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Kittike? Robit otthagytad? Te izmos postáskislány!
2023. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
96%

Keleten szerintem vannak vészesebb települések, de alapvetően ami hegyvidéken megy, az egyedül is simán járható - ahogy előttem írták, aki rabolni/erőszakolni akar, az nem fog emiatt hegyet mászni. Keletre olyan helyre ami településeket keresztez, vinni fogok magammal valakit, neked is ezt tanácsolom. Illetve nálam mindig van egy éles, hosszabb pengéjű bicska amit végig kézközelben hordok, ezenkívül paprikaspray-t is ajánlott magadnál tartani.

(Alapvetően sokszor jobban szeretek egyedül menni, mert a saját tempómban tudok haladni, közben gondolkodni, viszont egyedül is megvan a hátrány: sokszor szintén egyedül indult túratársak próbálnak csatlakozni, barátkozni, de akik csoportban haladnak azoknak is mindig van valami kommentjük, ami engem eléggé idegesít. Ezt azért írom, mert ha végképp nincs kivel indulnod, szerintem a helyszínen biztosan lesz rajtad kívül más túrázó is, így esetleg egy szimpatikus figurától megkérdezheted, hogy csatlakozhatsz-e hozzájuk.)

2023. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!