Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyit szobabiciklizzek, ha...

Mennyit szobabiciklizzek, ha a fogyást szeretném serkenteni?

Figyelt kérdés
Az étkezésre nem kell kitérni, tudom, hogy nagyrészt ettől függ a dolog, áttértem az egészséges étkezésre, ezzel nincs probléma. Vettem egy szobabiciklit, az érdekelne, hogy kb mennyi időt kell tekernem, mennyi km-t kell megtennem? Minden nap használjam, legyen pihenőnap, napi többször is használhatom? (pl. reggel és este is 30-40 percre lenne időm) Milyen ellenállással érdemes tekerni?
2010. okt. 17. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk napi 2-3 szor fél óra 90-110 es pulzussal, amennyi kijön (utána esetleg valami fehérjeturmix). Edzettségi szinttől függ, hogy 15, vagy 30 km-t tudsz így letekerni. 120-as pulzus fölé nem érdemes menni, mert az már nem zsírégető tartomány.
2010. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Jelenleg 20 km-t tudok 32 perc alatt megtenni. Gondolom idővel nő az edzettségi szintem, de kb mennyi idő alatt érhetem el, hogy 30 km-t meg tudjak tenni ugyanennyi idő alatt? Bár ezt lehetséges, hogy nem lehet meghatározni, nem tudom, csak kíváncsi vagyok :D.

2010. okt. 17. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fogyni szeretnél szerintem nem elég a szobabicikli. Lehetne úgy csinálni hogy pl.:reggel 30-50 perc szobabicikli este pedig egy kis aerob edzés (helybenfutás,szögdelések stb.) később esetleg felülések.
2010. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Én is szobabiciklizem, napi 50 percet. Én 20 kilómétert tekerek minden nap, 20-30 km/h közötti sebességgel és váltogatom a nehézséget. Egy hónap alatt 5 kg ment így le. Nekem ennyi mozgás is elég volt, és elég is lesz, mert többet nem tudok a pici babám mellett beszorítani.

Te viszont elég gyorsan tekersz, úgy látom az idődből. Szerintem ez is elég lehet.

2010. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Napi 1-2 óra 90-120 as pulzussal. Nekem csak formaváltozást hozott, nem akarok fogyni.
2010. okt. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!