Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek egyszerre...

Hogyan lehetek egyszerre szálkás és nagyobb darab? Lent!

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy szálkásítani és tömeget növelni nem lehet egyszerre.

Tegyük fel fél évet vagy 1 évet szálkásítok, szép kirajzolódó izmaim lesznek.

A kérdésem az hogy: ha ezután felhagyok a szálkásítással mert mégkisebb leszek mint most, nekiállok tömeget növelni megmaradnak (látszatra) a szálkásítással kialakított izmaim vagy szép lassan eltünnek?

Mert ha eltünnek nincs értelme hogy szálkásítsak.

Viszonylag elég vézna vagyok, szeretnék edzeni, de látszódó izmokkal képzeltem el.

22/F


2011. jan. 4. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég zavaros a kérdésed, viszont ha elég vézna vagy, nem értem, hogy mire akarsz leszálkásítani? :) Tömegelésnek éppen az a lényege, hogy IZOMtömeget építessz fel, (ami mellé óhatatlanul is jön fel a zsír - ezt persze jól megszerkesztett étrenddel a minimumra kell redukálni) aztán a szálkásítás során, ami diéta + aerob edzés+ súlyzós edzés, leégetjük ezt a zsírt, hogy szépen kirajzolódjon a már felépített izomtömeg (ilyenkor pedig az izomból vesztünk, ezt is ugyanúgy redukálni kell - megfelelő minőségű tejsavófehérje bevitellel, glutaminnal,stb..) Ha 'elég vézna vagyok' testre szálkásítassz le, akkor még véznább emós leszel. Remélem tudtam segíteni.


27/f, 8éve testépítő.

2011. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

és ha most előhozod az 'emó -kockahas' formádat, akkor ha rátömegelsz, a zsír miatt eltünik az egész.

Ajánlom hogy ne variálj, ha valami eredményt tényleg el akarsz érni, akkor legalább fél év tömegelés, fél év szálkásítás. Viszont ettől se kell nagy csodákat várni...

2011. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze nem teljesen vagyok vézna, hibrid emó se, ember vagyok.


Tehát akkor te azt állítod, hogy előszőr tömeget növeljek és ha már eredményes fejlődést látok magamon kezdjek el szálkásítani?

Ha mondjuk tömeget növelek az mellett hasra csinálok olyan edzéseket hogy lábemelés fekve, hasprés, felülés stb, akkor elérhetek jő tömeget és viszonylag kockás hasat?

Itt akkor kifejezetten téget kérdezlek ha már 8 éve űzöd ezt a sportot.

Köszönöm eddigi válaszod.

2011. jan. 4. 23:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismét én.


Mindenképp először a tömegelés! Persze kell tolni keményen a hasizom gyakorlatokat (mint minden mást is,), de olyan nincs, hogy tömegelés mellett kockás has, ezt el kell felejteni. Tömegnövelés = emelkedett kalória, és fehérje bevitel. Ergo jön fel zsír is. Még ha nagyon profin sikerül megtervezned, akkor is mindenképp jön fel minimális zsír, ami épp elég, hogy a hasizmot eltakarja. A tömegelés közbeni hasizom gyakorlatnak persze ugyanúgy van értelme, mert hiába nem látszik ebben a fázisban, de nőnek, erősödnek a hasizmaid. Aztán ha eléred azt a pontot, hogy úgy érzed, megfelelő mennyiségű izomtömegre sikerült szert tenned, akkor jöhet a diéta, szálkásítás. És ekkor lesz igazán látszólagos eredménye az ezt megelőző tömegelésnek. Ajánlom olvasásra: [link]

2011. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!