Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, van-e...

Mi a véleményetek, van-e tapasztalatotok a TRX edzésről? TRX suspension training

2011. jún. 24. 13:29
 81/95 anonim ***** válasza:

mark86


:DDDDDDDD

2011. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
LOL! Tényleg gáz vagy kérdező.... :D
2011. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:

mark86


:DDDDDD

2011. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 A kérdező kommentje:

Szerintem mostanában már nem jön több hsz. Akik érdemben hozzászóltak azoknak köszönöm.

Akik meg inkább csak kötözködtek azoknak is köszönöm, hogy legalább kissé feldobták a napomat. Ők inkább gyúrjanak tovább orrvérzésig, mert többre nem nagyon képesek, csak kötözködni és bunkózni.

2011. jún. 28. 21:11
 85/95 °:Amigo:° ***** válasza:

Fú, mi van itt.... Ilyesmin vitatkozni, b@sszátok meg. :-)


Elmondtam, hogy miért nem jó! Nem írtam, hogy sz@r, de nagyon távol áll az ideális edzéstől.

Ez egy SZÜKSÉGMEGOLDÁS volt eredetileg a katonák számára.

Nem azért használták, mert jobb, mint a célirányos izomfejlesztő gyakorlatok, hanem mert nem volt más.

Nem akarok -nem tudok - konkrét számokat, de mondjuk 20-30 % -os hatékonyságú edzés.

Ha valakinek erre van szüksége, csinálja.

Az én időm drága ezért arra törekszem, hogy a 100 % hatékonyságú edzést tudjam csinálni.

A konditermi gépek például anatómiailag, biomechanikailag megtervezett, optimális mozgástartományt és ellenállást biztosítanak.

Leírtam, hogy a TRX közel sem, például az összes húzó gyakorlatnál a maximális kontrakció állapotában van a legkisebb terhelés, a nyújtott állapotban pedig a legnagyobb. Ennek pont fordítva kellene lenni.


Izomláz:

Minden szokatlan terheléstől lehet izomlázatok. Ehhez nem kell semmi extra, csak azt jelenti, hogy olyan izmok kaptak nagyobb terhelést, amelyeknek máskor nem volt fő munkavégző szerepük. Sok ilyen van.

Nekem volt már olyan izomlázam 2-3 órás gokartozástól, hogy majd bekuláztam, pedig a 170 kilós guggolást már nem is éreztem.

Ugyanilyen erőszint mellett 40! kilóval végzett egylábas (bulgár) guggolás szintén előhozta rendesen az izomlázat.


Ez nem azt jelenti, hogy az jobb gyakorlat mondjuk a szokványos guggolásnál (annál semmi sem jobb) de a stabilizáció igénye nagyobb, így a kis segéd izmok (szinergista izmoknak hívjuk) nagyobb terhelést kapnak.

Ez igaz a TRX -re is ezért végzik kiegészítés képpen, mert a szinergista izmok bevonása miatt a többi gyakorlatban nyújtott teljesítményt is növelheti.

Aki viszont csak TRX -re jár, egyedüli edzésformaként, az qurva nagyot fog csalódni.


Azért lett divat, mert egy pár százezer forintos befektetéssel (keret, 8-10 TRX) a klubbok csoportos órákat tudnak tartani edzői felügyelettel, így anyagilag jól járnak (egy konditermi lapsúlyos gép ára 1 milliót súrolja, egy kardiógép ára 3-at)

Így jó üzletnek tűnt, plusz az eladások, oktatások megszervezése, pólók, sapkák, kulcstartók :-))))

Ezért utasítottam el élből, hogy TRX -oktató legyek. Nekem ezt nem veszi be a gyomrom (köp)

Ja...és nem nagyon lehet házilag gyártani, elég bonyolult kiegyensúlyozó rendszere van, és a könnyű állíthatóságot is meg kell(ene) oldani. Jobban jártok, ha rendeltek kínai hamisítványt, nagyon sokat úgysem fogjátok használni.

Remélem mostmár béke lesz itt! Fakk!

2011. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Rajtad kívül eddig senki sem fejtette ki, hogy mi a hátránya, előnye. Eddig a fő hátrány a "sz@r" volt. Az első írásodnál nagyon sok indulat volt. Ez sokkal letisztultabb és nyugodtabb.
2011. jún. 29. 13:06
 87/95 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem indulat volt....inkább gúny, irónia.

Nehéz komolyan beszélni olyasmiről, amit nem sokra tartok, de úgy van beállítva mint ha valami "csoda" lenne.

Ilyen például a Speedfitness, a Hypoxi, TRX, fegyencbuzulás....stb.

2011. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:

én is otthonra csináltam egyet, így edzek, igaz túlzásba nem viszem, meg mást se sportolok mellette, amennyit eddig elértem vele, hogy elég sokat erősödtem, alapból gyenge srác voltam, nagyon sokat formásodtam, főleg a karom, vádlim meg szép gömbölyű vállam lett, a testtartásam rengeteget fejlődött, viszont nem sok izomtömeget szedtem fel.

Amikor 1 éve elkedtem 72 kiló voltam, de volt egy szép úszógumim:) az element teljesen, már halványan a kockák is látszódnak, most 67 kg vagyok.


Ja meg szoktam néha 12kg-os súlymellénnyel is tolni (így már elég durvatud lenni), mert csupán saját testsúllyal már nehezebben tudom rendesen megedzeni magam,

2011. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim válasza:
én jártam honappokig trx edzésre nagyon jo volt volt olyan edzés ahol kb térden kuszva mástam ki több honap után is lehet ugy edzeni h fejlődj ne csak szinten tarts ugy h nem kell hozzá semmit vásárolnod csak 2-t hátrébblépsz.:D nagoynjo csak ajánlani tudom akinek meg ne jöttbe az valamit nagyon rosszul csinált.:D
2012. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim válasza:
ÉN IMÁDOM! De tényleg! Kb.3 hónapja csinálom heti 2x-es rendszerességgel és csodás. Két hete kezdtem el diétázni.16 éves vagyok szóval semmi drasztikusra ne gondoljatok :) De a két hét alatt búcsúzhattam 2 kilótól:)És nehogy azt higyjétek hogy sovány vagyok. Jóval 75 kg felett ;)
2013. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!