Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai görkorisok! Hogyan...

Utcai görkorisok! Hogyan tudtok lefékezni (pl ha piros a lámpa)?

Figyelt kérdés
Viszonylag jól tudok görkorcsolyázni, szeretek száguldozni vízszintes pályán, csak a fékezés technikája hiányzik (nagyon!). Emiatt nem mehetek utcára, (meg olyan helyre, ahol embereket kéne kerülgetnem) mert veszélyesnek találom: csak úgy szeretek közlekedni, ha "ura vagyok" magamnak, amihez hozzátartozik, h. bármikor meg tudok álllni. Most ott tartok, hogy ha meg kell állnom, akkor nem lököm be magam, és szép lassan megállok. Ha elég lassú a tempóm, akkor a kanyarodás is lassít. Főleg lefelé találom veszélyesnek a helyzetet: mikor kezdek begyorsulni, és tehetelen vagyok - ilyenkor ha már túl gyorsan megyek, általában kénytelen vagyok elesni, hogy megálljak. Na ennyit a fékezési technikámról. Előre is köszönöm, ha tudtok tanácsot adni, vagy a nektek bevált taktikát leírni! :)
2011. júl. 12. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:

tyűű..ez igazából engem is érdekelne, nekem is hasonló a 'fékezési technikám' :)

van a korin ien fékező hátul, de nekem csak az egyik oldalt, azzal eddig nem sikerült valami fényesen..

2011. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
általába görkorin van a sarkadnál 1 fék, ha megemeled a lábad amelyiken vagy lassulni fogsz ezt vegyítsd 1 kis szlalommal vagy éles kanyarral és a lábaid tedd eke állásba mint síelésnél
2011. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Igen ezzel én is így vagyok, de én többnyire úgy csinálom, hogy vagy belekapaszkodok egy bokorba/fába így megállok, vagy befelé fordítom a lábfejeimet egy ilyen fejre állított V alakban és így megállok, de ez is csak akkor működik ha már lassabban megyek. Am. én is az esés technikát alkalmazom :D
2011. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Martial Artist ***** válasza:
Ha leviszed a súlypontodat(leengeded a fenekedet)és úgy próbálsz meg a korid fékjével fékezni akkor hatásosabb. Próbáld ki. Ha nem jönne össze akkor meny le a fűre, vagy csinálj egy félkört. Van még egy egyszerű és logikus technika vészhelyzetre, nagyon hatásos csak koptatja a kerekeket:az egyik lábaddal zárj be dérékszöget a másikra és súrold a kerekeidet a talajjal, így az összes kerék az egyik koridon fékezésre áll be és viszonylag gyorsan megállsz.
2011. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egyik lábadat fordítsd derékszögbe a másikhoz viszonyítva és nyomd a betonhoz miközben gurulsz. Minél jobban "odaszorítod" annál hamarabb fogsz megállni. Remélem érthető ahogy elmondtam.:)
2011. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt egy kép arról hogyan tartsd a jobb lábad. [link]


Egy kicsit hosszú a link..:D

2011. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek, majd gyakorlom:)
2011. júl. 13. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!