Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen testalkat lenne ideális...

Milyen testalkat lenne ideális számomra?

Figyelt kérdés

Kiskoromban egy műtét során ki kellett vegyék az egyik tüdőmet. Most jól vagyok, de 1 tüdővel élek és a szivem jobb oldalra van csúszva.


KB 2-3 éve rendszeresen sportolok és sokkal jobban érzem magam, jobb az immunrendszerem is. Nem is látszik már annyira, hogy valami szervi fogyatékosságom van, csak a hegekből.


Viszont a sportok elég nehezen mennek. Lehet azért, mert sokáig nem sportoltam és kb 16 éves koromban kezdtem el. Azóta sokat fejlődtem. A szivem is erősödött. Egy ideje pulzusmérővel figyelem és az adatok alapján kevesebb teljesítményt kell leadnia ugyanolyan megterhelésre. Fogytam is pár kilót, lehet emiatt is javultak az értékeim.


Én úgy gondolom, hogy egy szálkás és izmosabb alkattal jobban érezném magam és könnyebben tudnék "beilleszkedni" vagy "felvenni a versenyt". Elég sok sráctól hallottam, hogy hízni meg növekedni akarnak izomzatilag és minél nagyobbak akarnak lenni. Egy időben én is ezt próbáltam, de szerintem az én esetemben ez annyira nem jó ötlet.


Jelenleg 78kg vagyok és 181 cm


Mit gondoltok?


2011. júl. 13. 23:42
 1/3 anonim válasza:
46%
szerintem neked nem kell nagyon tömeget növelned inkább izmosodnod kéne, ha futsz akkor vegyél súlyokat a kezedre az rendesen erősít hosszú távon
2011. júl. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

példa lehetnél mások szemébe, hogy igy is eljársz edzeni!! előttem szóló is jót mondott. Szerintem kezdj el testsúlyos edzést végezni! Youtube-on van egy csomó videó. keress rá igy: "calisthenics workout"

Igy tovább! :)

2011. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán csinálhatod a már említett testsúlyos,vagy konditermi súlyzós edzést is.Szerintem nem lennél hátrányban.

Viszont a nagy állóképességet követő sportok,pl küzdősport,hosszútávfutás lehet,hogy nem menne,mert az állóképességhez elengedhetetlen a maximális oxigénfelvétel.

De ez nem kell,hogy hátráltasson.

Ha eljutsz a maximumodig már győztél.

És igen,fölösleges egy nagyobb test esetedben,ami még több oxigén felvételt követel.181/83-85 kilóval 10%os testzsírral szerintem tökéletes célkitűzés neked.

2011. júl. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!