Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet belőlem díjlovas?...

Hogyan lehet belőlem díjlovas? Hogy jutok el az egyszerű alapszintű lovaglástól a versenyig?

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy hogyan működik ennek a technikai háttere...ha most csak úgy hobbi szinten lovagolok, de a fejemben megszületik a döntés, hogy szeretnék versenyszerűen díjlovagolni, mi kell hozzá? hogyan kezdjek bele? és hátrány e, hogy súlyfeleslegem van? (tehát nem arra vagyok kíváncsi mit kell tudnom lóháton,milyen gyakorlatokat kell pl helyesen megoldanom, hanem a hivatalos, papíros tortúrára, aminek a során hivatalosan is sportoló leszek és elindulhatok a versenyeken)...mert gondolom, nem jelentkezhetek csak úgy saját kútfőből mindenféle papír nélkül egy versenyre...
2009. ápr. 4. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Le kell igazolnod egy lovasegyesülethez, akkor indulhatsz versenyeken. A lovassport is csak úgy működik, mint a többi, kezded valami hetedrangú kis vidéki egyesületnél, aztán ha jól szerepelsz a kisebb, területi versenyeken, akkor elhív egy jobb egyesület, vagy mehetsz országos versenyre stb.. Szóval nem a nemzeti válogatottban fogod kezdeni.
2009. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nincsenek nagyra törő vágyaim, nem akarok olimpiára meg világbajnokságokra járni :) csak versenyezni a saját szintemen
2009. ápr. 4. 17:56
 3/5 anonim válasza:
Egy egyesülethez kell tartoznod, mindegy milyenhez,ennek nincs jelentősége. És sok helyen kell,hogy legyen saját lovad, annak is kell hogy legyen papírja, sütése, lóútlevele, anélkül nem utazhat elvileg sehova...NEked kell hogy legyen rajtengedély vizsgád,amit letehetsz a meghírdetett helyeken és időpontokban. A lónak is kell hogy legyen startszáma. Valamint be kell fizetned minden év elején lehetőleg a lovasszövetségbe a licenszet, hogy versenyezhess.
2009. ápr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Van egy lovas szervezet: Magyar Póni Klub Szövetség. Ha regisztrálsz hozzájuk (3000.-Ft egy évre a tagdíj) akkor náluk tudsz versenyezni. Ezt úgy értem, hogy ők rendeznek évente egy csomó lovas versenyt. Én úgy hallottam, hogy van nevezési díj is (nemtom, mennyi)
2009. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha nincsenek nagyra törö vágyaid lovagolj egy helyen vagy keress egy lovardát vegyél vagy a lovarda adjon bérlovat amivel indulni tudsz gyakorol és ird eb a googlebe hg poni klubbos versenyek no itt látod mikor lesznek versenyek és versenyszabályzat stb..
2010. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!