Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítő kollégák! Kiváncsi...

Diavolino44 kérdése:

Testépítő kollégák! Kiváncsi lennék a véleményetekre ötletetekre ezt az edzés tervet csinálom! Tömegnövelés a cél! Vélemények?

Figyelt kérdés

Kedd (láb-has)

Főgyakorlat: Guggolás 5x6-7

- kitörés 5x7-8 vagy lábtológép 5x7-8


-Vádlizás gépen 5x15-20


- hasprés 3x25

- felülés negatív padról 3x25


Csütörtök (kar-váll 1. nap)

Főgyakorlat: Vállból nyomás 5x6-7

- Arnold nyomás 4x7-8

- oldal emelés 4x7-8


-Csigás letolás 5x6-7

-Bicepsz állva 5x6-7


-Szuperszett: kalapács-bicepsz vagy koncentrál bicepsz 5x9-10

Kábeles lórúgás 5x9-10


Szombat (mell-hát)

Főgyakorlat: Fekvenyomás 5x6

- 45 fok: rúd vagy kézi súly 4x6-7

- negatív rúd vagy kézi súly 4x6-7


-Nyakhoz húzás hátgépen 5x6-7

-Evezés szűk-fogással 5x 6-7

- Csalásos fűrészelés nagy súllyal vagy mellhez húzás széles fogással 5x6-7


Vasárnap (könnyű váll-kar) „felhozó nap”

Főgyakorlat: Állva nyomás 5x6-7

- oldalemelés különböző mozgástartományokban 5x6-7


-Csigás letolás 5x6-7

-Bicepsz állva 5x6-7


Lábhajlító vagy vádli vagy gerinc egyenesítő vagy has (amihez kedvem van még)


2011. aug. 4. 22:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nekem kevésnek tűnik, és nem látom értelmét duplán leedzeni a váll-kart
2011. aug. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Lábedzés kevés, első váll gyakorlat sok, hátsó nincs.


Mellben csak nyomás van, nem jó kell bele nyújtó jellegű gyakorlat is.


Alsó hát, még egy lehúzás.

2011. aug. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Ha egy napon edzed a lábat a hassal, akkor a hasazással kezdd! Az bemelegíti a derekad is a guggoláshoz. Elég 3 széria 8-10 ismétléssel szerintem.
2011. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

1.) Kevésnek nem kevés az tuti! Váll- kar azért van kétszer mert azok a gyengébb területeim ezért gondoltam a vasárnapra egy kicsit könnyebb napot

2.) Igen tudom hogy kevés a láb de a két gyakorlat annyira kikészít hogy utána egyszerűen nem menne több combfeszítőre . Mellhez nem nyújtok, mert utána még kell erő a hát edzéshez is (tesztoszteron volt róla cikk). Az alsó hátra milyen gyakorlat a legjobb?

3.) Hát nem tudom, a guggoláshoz sok erő kell de következőkben ki fogom próbálni ígérem.

2011. aug. 4. 23:58
 5/24 anonim ***** válasza:
Alsó hát -> felhúzás.
2011. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nagyo szépen köszönöm, de ezt te sem gondoltad komolyan hogy a fekvenyomás mellé beteszek még egy erőgyakorlatot.
2011. aug. 5. 00:21
 7/24 anonim ***** válasza:
Válaszd szét a mellet a háttól és kész.
2011. aug. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

mell hát egyben brutális, nem hiszem hogy olyan szinten vagy. Arnold nyomást hagyd a francba vállra elég egy nyomó, kap az elülső része mellezésnél is. Mellre tényleg nem kell 2nél több nyomó gyakorlat, rakj be egyik helyett tárogatást, a köv. héten meg a másik helyett. Ne állva nyomj vállra, hanem ülve háttámlás padon.

"Csalásos fűrészelés nagy súllyal vagy mellhez húzás széles fogással 5x6-7 " Ezt meg ne mértem.

"oldalemelés különböző mozgástartományokban 5x6-7 " Ezt sem.

2011. aug. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A nyújtó jellegű gyakorlatnál nem nyújtásra gondoltam hanem tárogatásra vagy peck deckre.
2011. aug. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki írt!

- Láb napon a hasat kettéosztom s a felét előtte csinálom.

- Teljesen igazatok volt a vállnál, a nyomást lecsökkentem csak egyre s inkább mellről nyomom mert a vállam sérülékeny. S döntött törzsű oldalemelést teszek be a hátsó rész megdolgoztatására.

- mellnél megfogadom G’s back tanácsát: s egyik héten negatív másik héten 45fok. De nem rakok be 3dik mell gyakorlatot inkább beteszek még egy hátat. (alsó rész megdolgoztatására)


Még annyit szeretnék hozzáfűzni (leginkább G’s backnek) hogy nem igazán értem miért mondtad, hogy nem vagyok olyan szinten? Ez a testrész felosztás egy alap tömegnövelő edzésterv része, a benne lévő gyakorlatok szintén alap gyakorlatok, szinte semmi specifikáció.

[link]

S azon kevés testépítő közé tartozok akinek a melle fejlődik a legjobban, ha minden testrészem így fejlődne akkor biztos profi lettem volna.


köszi mindenkinek.

2011. aug. 6. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!