Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovagláshoz melyen a jó pálca? :O

Lovagláshoz melyen a jó pálca? :O

Figyelt kérdés
van az aminek bőr van a végén, és van a sima.. melyik a jobb ? ?
2011. szept. 30. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Vessző kell hozzá! A méretet te választod....:D
2011. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mit akarsz. ugráshoz a rövid, bőr végű, díjlovagláshoz a hosszú, sima. én valahol a díjlovaglás és a hobbi lovaglás között vagyok, és a hosszú simát használom, régebben az ugró verzióval lovagoltam, de azt utáltam, ezzel könnyebben lehet jelzéseket adni a lónak (mármint a hosszúval)
2011. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A pálca csak egyfajta segítség, csak megcsípni kell vele a lovat, nem sz.rráverni. És ha kipróbálod a pálcákat, tapasztalod majd, hogy aminek csak egy pici anyagtoldás, mint egy zsinór, van a végén, az sokkal jobban csíp. Méretben egy 60-80cm-nél nagyobbat nem érdemes hobbilovasnak, mert valszeg úgyis csak útban lesz, úgysem végzel komoly idomítómunkát.
2011. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!! :)

hasznosak .. :D

még hobbi lovas vagyok, de jövőre már ugratni is fogok :)

És nem azért veszek pálcát hogy agyonüssem vele a lovat, hanem hogy legyen, és ha valamikor szükségem lesz rá tudjam használni :)

Hajni

2011. okt. 1. 14:23
 5/5 anonim válasza:
A legjobb,ha semmilyet sem használsz a lovad akkor tökéletes,ha csizma és szár és derék segítségre közvetlen reagál.
2012. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!