Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 4:1-es szénhidrát-fehérje...

4:1-es szénhidrát-fehérje eloszlásban mit szabadna ennem edzés után?

Figyelt kérdés

esténként edzek, így utolsó étkezés lenne az edzés utáni, és azt olvastam h 4:1-es arányban kell a szénhidrátot és a fehérjét elosztani.

Max 40-45g ch-t szabadna egy étkezéssel bevinnem, szerintetek milyen ételt ehetnék edzés után?

és ilyen fehérje turmixot próbálnék hozzá: [link]


Szerintetek mit ehetnék hozzá?

még nagyon kezdő vagyok a témában, de mindenki így kezdte :) válaszotokat előre is köszönöm!!


2011. okt. 6. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

40-45g ot lenne szabad, ezt mi alapján határoztad meg?

én pl 67 kiló vagyok ami nem túl sok de ha 6 felé osztom egyenletesen a kaját akkor 55g ch jön ki egy étkezésre. Viszont én eddzés után 110g-ot szoktam betolni.

Eddzés utáni turmixba olcsó megoldás szénhidrátnak a szőlőcsukor. Annyi gramm ahány kiló vagy.

Viszont az eddzés utáni turmixon kívül célszerű egy rendes szilárd étkezés hogy ne a turmix legen az uccsó lefekvés előtt.Ez nekem sem mindig megoldható, de ugy szoktam hogy turmix után másfél órával szilárd kaja és rá 1 órára fekszek le aludni.

Amugy testépitöknek több fehérje kell, inkább 5:2es ch-fehérje arányról tudok, már ami a grammokat illeti.

2011. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
am fehérje tumixba szokás zabpelyhet rakni, ez elsősorba reggeli megoldás de addzés után is tuti jobb mintha a ch-t nem töltenéd vissza mert annál minden jobb.De a szőlőcukor gyors felszívódású is, ami az egyik elsődleges szempont eddzés után.
2011. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

de én zsírt szeretnék égetni, ch200-as diétát szeretnék, és olvastam h edzés után kéne a 4:1-es arányt betartani.

190 centi és 117 kiló vagyok, és még így számolva 6 étkezéssel, még a 40-45 is sok, vagy nem?


már nagyjából összeállítottam az étrendem, csak az edzés utáni étkezésre nem tudok mit kitalálni...


és akkor szőlőcukrot keverjek a turmixba?


illetve én csak este 6-7 óra fele tudok edzeni, akkor este még szabad ennem?

2011. okt. 6. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:

edzz keményen, tarts kalóriadeficitet, lásd el a tested elég tápanyaggal, ennyi. ekkor a szervezeted használni fog zsírt, edzés után mindenképpen kell kaja, lehet ez sültcsirke is hasábburival, a tested meg fogja hálálni. testépítőknek persze alap edzés után a fehérjeturmix.

ilyen CH200 vagy mit írtál dolog valami új keletű fasságok lehet, ezelőtt is bármelyik naturál testépítő le tudott szálkásítani szépen, megfelelő étrenddel, én ezt az utat ajánlom neked is. régóta bevált, és nincs hátránya.

2011. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem hiszem h nagyon új dolog lenne :D

csupán annyit jelöl h nem szabadna 200grammnál több szénhidrátot ennem naponta :)

ezért voltam kíváncsi mit ehetnék edzés után h segítsem az izmok regenerálódását


olyan tippet kaptam h csak zsírszegény túrót egyek edzés után estére, ez jó lehet?

2011. okt. 6. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt hittem tömegnövelni szeretnél.

A soványtúró valóban jó estére fehérje forrásnak mert kazeint tartalmaz ami lassú felszívódású és egész éjszaka ellátja tápanyaggal a szervezetünket.Ebből következik hogy eddzés utánra viszont nem jó. Napközben egyél párolt zöldséget a hús mellé ,brokkolit meg mittudom én, azokba kevés a szénhidrát.De eddzés utánra én akkor is fogyasztanék valami gyors felszívódású szénhidrátot.

A szénhidrátot a testsúlyod alapján kell maganak szabályoznod, nem pedig megrögzötten ragaszkodni valami bűvös mennyiséghez. Indulhatsz 200ról aztán majd meglátod hogy sok vagy kevés.

2011. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ugye nem a 200g ch mellé akartad tartani a 4:1es arányt?

az borzasztóan kevés fehérje testépítéshez, akár diétáról van szó akár tömegnövelésről, de nem törvényszerű hoyg a diétába kevesebb fehérje kéne, sőt.

2011. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

és milyen gyors felszívódású szénhidrátot tudnál ajánlani a szőlőcukron kívül?


nagyon köszönöm a segítségeteket!

2011. okt. 6. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:

A vitargo van még amit direkt eddzés utáni szénhidrátnak fejlesztettek ki.

A Maltodextrin meg kb olyan mint a szőlőcukor.

Ha jól tudom a többi szénhidrát vagy nem gyors felszívódású vagy minőségileg nem megfelelő. De ha nincs jobb akkor a lassabban felszívódó szénhidrátok is sokat jelentenek, ami a rizsben vagy a zabpehelyben van.

Mer a fehérjének transzport anyaga a ch, vagy szerepet is játszik a fehérjeszintézisben, vagy valami ilyesmi :D

2011. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

5 rész --> 200

1 rész --> 40

4 rész --> 160


ez baromi kevés -.-

2012. ápr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!