Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kardio edzés így? (Magas...

Kardio edzés így? (Magas pulzus, alacsony vérnyomás, edzetlenség, szívprobléma)

Figyelt kérdés
Elég edzettlen vagyok, és a pulzusom nyugalmi állapotban is a normális fölött van. A vérnyomásom általában elég alacsony, ráadásul billentyűproblémám van, de a doki azt mondta nem veszélyes. Érdemes így belekezdem a kardio-edzésbe?
2011. okt. 7. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit kérdezd ki a dokit! Nem veszélyes nyugalmi helyzetben, vagy nem veszélyes kocogás közben, vagy nem veszélyes, amikor teljes erővel edzel?
2011. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen erőltetnék valamit, de persze csak ésszel. Talán nem árt az óvatosság, én nem tudom, hol lehet ilyet csinálni, de valami sport?orvosi felmérés is lehetne előtte.


A futást nagyon tudnám ajánlani, ebben a fokozatosság és a rendszeresség a fontos. Persze ezt hozzád mérten kell elkezdeni, de állandóan fejleszd. Így az írásod alapján fiatalnak tűnsz, akkor különösen nagy hiba lenne, ha előre feladnád, vagy leírnád magad. Figyelj magadra, és érezni fogod, hogy mit bírsz, mire vagy képes. A semminél biztos sokkal többre. Ha meg nem erőlteted a mozgást, akkor ettől önmagában is beteg leszel, úgy hogy ez nem luxus, hanem muszáj csinálni.

2011. okt. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, majd konzultálok még a dokival, de mindenképpen megpróbálok valamit.

Egyébként miért gondolod az írásom alapján, hogy fiatal vagyok? :)

2011. okt. 7. 22:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miből gondolom. Ez csak egy olyan erős érzés, talán empátia.
2011. okt. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!