Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A gyors felszívódású fehérje...

A gyors felszívódású fehérje miért kell edzés után? és miért nem jó az ha edzettem és utána amint tudom eszem a rizs+csirke kombót

Figyelt kérdés
kicsit kifejtené nekem valaki? azt tudom hogy a kazein az estére okés mivel oda lassú felszívódás kell de a gyorsat nem nagyon értem,
2011. okt. 8. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
azért hogy a tested ne az izomból égessen el hanem a zsírból és ha nem viszel be elég fehérjét( mert izomépítéshez az kell) akkor max a víztől és az izmodtól szabadulsz meg.
2011. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
most már világos köszönöm! ment a pontozás
2011. okt. 8. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

az eddzés során úgy is mondhatni roncsolod az izom szerkezetét (mikrosérüléseket okozol az izomban)

a glikogén raktárak is lemerülnek, ennek során a test anabolikus (vagy katabolikus? mindig keverem :D) állapotba kerül, ami annyit tesz hogy az eddzés utáni egy órában tápanyagra van szüksége és ezt jó ütemben képes felszívni/felhasználni. Ekkor kell minél több tápanyagot megadni az "építkezéshez". (Azok a mikrosérülések azt jelzik a test számára hogy nem volt elég erős az izom és nagyobbra kell visszaépiteni)

Mondjuk azt nem tudom a kérdésedre válaszoltam e de már ugyis válaszoltak én meg legalább okoskodtam kicsit ma is :D

remélem azért ez is segitett hogy összeálljon a kép

2011. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:
100%

azért mert edzés után minél gyorsabban kell eljuttatni a tápanyagot az izomhoz,mind szénhidrátból mind proteinből.

rizs azért nem a legjobb edzés után mert nem elég gyors a felszívódása.

ugyebár az edzés arról szól hogy kiüríted vele a glikogén raktárakat edzés után pedig vissza töltöd és ezzel minél több tápanyag felvételre készteted.

edzés után ki kell használni a bedurrant izmot mert az hogy bedurran az nem csak látszatra jó hanem tápanyag szállításra, sőt az a fő folyamata.

a gyors felszívódású ch felemeli az inzulin szintet ami megnyitja a kaput az izomsejtekhez hogy feltudják venni a tápanyagot /protein,szénhidrát/ ha nem elég gyors a protein felszívódása és a ch felszívódása kevesebb tud hasznosulni belőle.

valami ilyesmi, jobb szöveg nem telik tőlem már ilyen későn

2011. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a többieknek is! örülök hogy ilyen segítőkész emberek vannak.
2011. okt. 8. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!