Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futó vagyok, kéne pár...

Kezdő futó vagyok, kéne pár tanács?

Figyelt kérdés

Szóval heti 3x járok kondiba lassan egy éve, most szeretnék elkezdeni futni, egyrészt h javuljon a kondícióm, másrészt zsírégetés céljából de most nem ez a lényeg.

Hanem h rohadtul keveset bírok futni, 5 perc után úgy szúr az oldalam (meg érzem egy picit a szívemet is de az nem számít) h nem bírok. Van valami technikája ennek, vagy egyszerűen csak futni kell, és majd fokozatosan megszokom ?


2011. okt. 14. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye alap, hogy nem zabálod magad tele futás előtt. Két módszer van.

1. Egyből sokat futsz, de olyan tempóban, amit bírsz.

2. Egyből gyorsan futsz, de amikor jön a szúrás, leállsz. Gyalogolsz, pihegsz, aztán megint.


Még egy lehetőség. Hozd formába magad élénk tempójú gyaloglással, és csak azután kezdj futni.

2011. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sellester válasza:
51%
gyorsan fuss és ne álj meg én is ezt csinálom a suliban és már 8 aranyam van
2011. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm, ment a +
2011. okt. 14. 21:40
 4/8 walholl ***** válasza:

Szia. Remélem nem dohányzol, az nagyon visszavesz.

Namost, amikor én nekiálltam, kb 3-400 méter után már nem bírta a tüdőm. Minden kezdet nehéz. Én a sétálós módszert alkalmaztam, egy hónappal később 6-7 kilométert lefutottam (nem sprint). Az igazat megvallva a szervezeted képes rá valószínűleg, csak még nem tudja, hozzá kell szoktatnod. És amire nagyon figyelj, az a légzés. Ha lihegsz, hamarabb kifulladsz, kényszerítsd magad a nyugodt tempóra és az egyenletes légzésre. Emiatt már sokat kaptam másoktól, de friss levegőn, vagy nyitott ablaknál a szobádban javaslom a légzőgyakorlatokat. Ha a tüdőd nincs hozzászokva az ilyen terheléshez, hozzá kell szoktatnod. Ez valószínű, mivel szúrás miatt hagyod abba, nem azért mert elfáradnak az izmaid. És mindig melegíts be előtte.

2011. okt. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
[link] Itt találhatsz pár edzéstervet, meg okos cikkeket.
2011. okt. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én a 400m-es pályákat ajánlanám, kezdd annyi körrel, amennyit bírsz, majd ezt növeld 1-1 körrel alkalmanként. Ha eléred az 5,10stb kört esetleg a következő alkalommal ne fuss többet, hogy szokja a szervezeted:)
2012. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Északa mikor felkelek sírok!:(

Mert folyton te jutsz eszembe az eltöltöt idő az ,hogy milyen lehetet volna veled.

Sose fogom elfejelteni a puha kezedet mikor elöször értér hozzám olyan gyönyör még sose ért,és akkora fájdalok se mikor utoljára...

Annyira ártatlan volt a tekinteted a szemeid amikor rámnéztél ,tényleg.:(

Tudod még mindig emlékszek az első alkalomra az volt számomra maga az álom ,mikor átöleletél és azt montad szeretsz és sose felejtesz el.

Talán ez volt az első és utolsó alkalom amikor igazán boldog voltam,többet nem lesz ilyen már érzem.

Hogy felejthetném bársonyos puha böröd ,szép piros szádát akár a friss eper vagy málna,az ilata is pont ennyire csodálatos.

Mond még látthatlak az északai fényben ,tényleg látthatlan még téged valaha ,kérlek állj elém és mond....

Sose felejtelek el!!

Mikor északa kimegyek és láttom a fiatal szerelmes párokat a tónál azt hiszem mi vagyunk azok ,hogy felejthetném el ezt a csodálatos észákat,mikor a kezed hozzá ért az arcomhoz,és az első csokot mikor puha ajkaid hozzá értek az enyémhez,mond el nekem ez mire volt jó.

Sose láttam még kétt ilyen csodálatos szempárt mint a tied ,bárcsak azt mondanád hogy ezentül csak rák néz majd ilyen csillagosál...

Emlékszel még...

Hajnalban ,északa ,nappal,mindig vágyva csak utánad,kin szenvedés az élet.

Hogy felejthetném ilatot,bőröd puhaságát ,szemeid csillagoság mond nekem mitévő legyek...

Szeretlek

2020. júl. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mond vágysz még ajkai ízére...

Bőröm illatára szeretesz e még ...

Drága

2020. júl. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!