Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a küzdőport/harcművé...

Melyik az a küzdőport/harcművészet amihez inkább ügyesség kell?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy nem kell hozzá magasnak, nehéznek lenni hanem mondjuk elég hozzá ügyesnek, gyorsnak lenni. Persze gondolom ez mindenhol számít de nekem olyan kéne amihez a legkevésbé kellenek ezek a tulajdonságok.
2011. okt. 24. 18:16
1 2
 1/11 lee12 ***** válasza:

inkább a harcművészeteknél kell(mert ha jól értem fizikailag nem vagy jó)

ajánlom aikido kung-fu és bármi más:D

de mondjuk küzdő sportnál meg megedződnél

úgyhogy ha gyenge vagy ne akarj ahhoz alkalmazkodni inkább változtass magadon

2011. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Bármelyik küzdő sport jó neked válaszd azt ami tetszik próbálj ki egy párat és lessz saját véleményed, de ha nagyon akarsz speciálisan "gyenbgéknek" való küzdő sportot akkor próbáld ki a krav-magát (bár ez önvédelem.
2011. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"úgyhogy ha gyenge vagy ne akarj ahhoz alkalmazkodni inkább változtass magadon"

Ezzel maximálisan egyetértek. Egyébként meg attól függ, mi a célod. Pl. karatét is lehet úgy tanítani, hogy balett lesz belőle, és pl. a tai chi-t is lehet úgy gyakorolni,hogy 20 perc alatt megdöglik az ember.

Általában, ha mint HM-et akarod gyakorolni az adott stílust, sajnos a fizikai erő nélkülözhetetlen, még az ún. belső stílusoknál is.

2011. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Általában a harcművészeti technikák kis fizikai erőt követelnek, de ez nem azt jelenti, hogy neked nem kell erőnléti edzést végezni. Az erő mindig fontos és rengeteg előnyt tud jelenteni. A harcművészek általában kis darabok, de erősek és izmosak.
2011. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem mondanám hogy gyenge vagyok, jó persze azt se hogy egy kigyúrt állat vagyok de fizikailag egész jól bírom a strapát. Megtudok csinálni akár 60 fekvőtámaszt is egyhuzamban úgy hogy normálisan leengedem magam, inkább azzal van a baj hogy alacsony vagyok(165cm) és könnyű(50kg)
2011. okt. 24. 20:06
 6/11 anonim ***** válasza:
60 kétkezes fekvő semmi 15 egykezes az eredmény.
2011. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És hány éves vagy, s fiú v. lány? Mert az sem mindegy.
2011. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
15 éves fiú vagyok
2011. okt. 24. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Kick box semi-contact, bár ehez sem árt a magasság, de itt a gyorsaság, ügyesség és a hajlékonyság számít, az erő kevésbé hangsúlyos, jah és kiütni se fognak, mert ennek nem az a lényege, bár van hogy ez is megesik egy balszerencsés rúgásnál, ütésnél.
2011. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"15 éves fiú vagyok"

Akkor semmi vész! 18-19 éves korra alakul ki a végleges testmagasság, és a csontok még utána is hosszú évekig sűrűsödnek, erősödnek. Ezen kívül 5-6 év alatt még elég izmot is pakolhatsz magadra. Sztem sürgősen kezdj el pl. birkózni, az iszonyat kondit ad (erő+állóképesség), emellett box, hogy megtanulj normálisan ütni. Később, én úgy gondolom 17-18 évesen komolyan kezdj el gyúrni. Persze, nem kell, hogy 90-100 kilós állat legyél (valószínűleg nem is leszel soha), de egy kb. 70 kg-s színizom harcos meglepő dolgokra képes. Ja, és így pár év után rákattanhatsz a finomabb dolgokra (shaolin kungfu, kempo, tai chi stb.)

2011. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!