Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet vagy...

Melyik harcművészet vagy küzdősport a leghatékonyabb?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik hm-el vagy ks-el lehet kevesebb idő alatt minnél jobb eredményt elérni támadásban vagy védekezésben vagy épp mind kettőben.
2011. okt. 24. 20:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
Az uttcai harc,az a legkiszamithatatlanabb....
2011. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Ucsiha Madara ***** válasza:
100%
Szerintem akkora eltérések nincsenek. Bármilyen harcművészetet, vagy küzdősportot, vagy általánosságban bármilyen sportot űzöl, rengeteg kell edzened és gyakorolnod, hogy jó eredményeket érj el. Csak rajtad múlik, mennyi idő alatt érsz el eredményeket.
2011. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. okt. 24. 20:33
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

Nincs ilyen, hogy legkeményebb és legjobb! Egy verekedésben mindig az győz, aki az adott pillanatban a legrövidebb idő alatt a leggyorsabban hajtja végre, a legegyszerűbben kivitelezhető technikát a lehető leghatékonyabban.

Nem a stílus teszi naggyá a harcost, hanem a harcos teszi naggyá a stílust! Képzettség és tapasztalat függő a dolog. A harcos képzettségén múlik a dolog, adott időben, adott körülmények között bárki legyőzhető. Nincs ilyen, hogy legyőzhetetlen. NEM A STÍLUS A LÉNYEG! Lehetsz nagyon jó és verhetetlen egy darabig, de egyszer jön egy olyan aki abban a bizonyos pillanatban jobb lesz mint te és legyőz.


Késes Krisz

2011. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
27%

hello Krisz!


azéért.. ezt edzőm ma írta, edzés után

"TaiJiQuan a leggyorsabb és leg hatékonyabb harcművészeti stílus a világon. Ezt a veretlen nagymesterek hosszú sora bizonyítja. Pl soha nem gyözték le a wudangi főapátot, mióta a kolostoregyüttes áll."

"Több, mint 800 éve.... Pedig minden harcművész iskola azóta arra gyúr :-))"


na most ebben vannak tények is, nem csak elfogultság.

amúgy mit is akartam mondani Krisz.. jaa, Systemát vágod, hogy belső stílusokon alapszik, úgy mint a Wudang? tehát nem is állsz ám olyan messze a Wudangtól, Tai-chi-től.

2011. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Aczél kolléga!


A systhema-nak köze sincs a belső stílusokhoz és nem is azon alapszik, ugyanis a systhema az nem harcművészet, hanem egy ÖNVÉDELMI RENDSZER. A sambo az alapja, na meg pár oroszos huncutság körítésképpen. :D


Késes Krisz

2011. okt. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Mr.Super TNT ***** válasza:
Akkor mostantól még keményebben edzek és lenyomom majd azt a főapátot( én bokszolok csak ,meg még talán még egy küzdősporttal kiegészítem Judo vagy Akido). :)
2011. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Mr.Super TNT - arra én edzek. vigyázz. :)


Krisz - hát.. te tudod jobban, de aki ezt írta nekem, az sem "amatőr". egy önvédelmi rendszer technikái is alapulhatnak a belső stílusok elvein :)

2011. okt. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én megnéznék egy Wudangi főapát vs Vitalij Klicsko free style küzdelmet. Nem fogadnék túl nagy összegben az apát úrra. :D
2011. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
sosem fogjuk ezt megtudni. azt viszont nem árt tudni, hogy egy harcművészeti irányzat abszolút vezetőjének (de a tanítványoknak is, nem kell a 'leg'-ig menni) a kisujjuk van az emberi test elpusztítása. nem védőkesztyűben, enyhítő szabályok mellett, hanem a legszemetebb, legkegyetlenebb támadásokkal. én élő embernek nem sok esély adnék ilyen emberek ellen (ha még ez a pápa egyáltalán ember kategória) de jó cél lehetne hogy őt vagy egy tanítványát leverjük :D a jelenleginél némileg keményebb edzést igényelne ez, attól tartok..
2011. okt. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!