Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzéstervet ajánlotok...

Milyen edzéstervet ajánlotok a felsőtest megerősítésére?

Figyelt kérdés

Eddig kb csak a tesiórákon való részvétel volt nekem a sport, néha egy-két évig jártam hobbiszerűen karatézni, kosarazni.

Most már(17évesen) úgy érzem, hogy egy kicsit gyúrnom kéne felsőtestre. Tudtok valami hatásos, és minden izomcsoportot megmozgató EDZÉSTERVET? Mert nekem eddig csak a sima fekvő, felülés, hátizom, meg guggolás gyakorltok jutottak eszembe, illetve ezt szoktuk csinálni tesiórán is.

Még van otthon egy ilyen kb 2méter hosszú gumiszalagom, amivel elvileg szintén lehet erősíteni.


2011. okt. 24. 23:57
 1/9 Mr.Super TNT ***** válasza:
83%

Attól függ mit akarsz elérni. Pl. ha erős akarsz lenni és gyors akkor az Callisthnetiket ajánlom amit én is csinálok ezek önsúlyos gyakorlatok ,fekvő ,húzódzkodás ,híd fekvő kézenállásból ,lábemelés ,felülés ,guggolás.......

+ kiegészítésnek Ketlebell.


Ha csak a kinézet érdekel ,nagydarab akarsz lenni nagy bicepszekkel és mellkassal akkor arra a gyúrás való jól néz ki ,de nem ad funkcionális erőt ,csak merev izomzatot és ,hogy nem tudod kitörölni wc-és után.

2011. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:

/nem tudod kitörölni wc-és után./

ez tetszett jó poén volt köszönjük szépen, ülje 1es.

2011. okt. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
pól (dart) wéder jól megzavarta az agyakat azzal a fikázáson alapuló menősittesneklenni könyvel.
2011. okt. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mr.Super TNT ***** válasza:

Én már Paul bácsi könyvének megjelenése előtt is önsúlyos gyakorlatokkal edzetem és a küzdősportban szerzett tapasztalatom igazolja a dolgokat. A Paul féle könyvel csak annyi a baj ,hogy hiányos a gyakorlatok helytállóak és a logika is ami szerint az első lépéstől kell mindenkinek csinálni a gyakorlatokat ,de át kellet nekem is dolgoznom ,hogy agy 1 órás edzésbe működjön.

Persze én kettlebellezek is mellette és a bokszot se hagytam abba.


Én Pl úgy csinálom ,hogy megcsinálok 3 lépést és ha megtudom csinálni szabályosan a 3 lépést akkor az elsőt elhagyom és lépek a következőre így egy elég jó edzést kihozhat az ember belőle ,természetesen én a pihenőnapokon futok vagy zsákolok és 2 gyakorlatot csinálok egy nap persze a kettlebet is úgy szktam csinálni ,hogy a 3-4 edzésnapból egyet vagy 2 rászánok vagy egy gyakorlat helyett. Szerintem egészen jól működik a rendszer és ezért van az ,hogy a kecskeméti fizikain a legjobb 20-ba benne voltam és T4-es szinten tudok teljesíteni. Változatos edzéssel és türelemmel sokat fejlődhetsz vele ,de legalább 2 év folyamatos edzés kell ,hogy elérd a mesterlépéseket . Vannak szóközök az erőmben mert igaz ,hogy 25 szabályos húzódzkodást( bár ezt még a Calisthnetikes könyv előtt értem el) megcsinálok ,de mégis csak a 3-4 lépesnél járok ,mert a szóközök megvannak. Álltatlába azok mondják ,hogy sz*r a könyv akik türelmetlenül belevágtak és nem szántak elég időt a lépésekre (most lehet ,hogy a falnál fekvő ,hülyén néz ki ,de elengedhetetlen még azoknak is akik mondjuk 100 csinálnak a teljes fekvőből ,mert sok hibát és szabálytalanságot orvosol az alapgyakorlatban is és az ízületeket is rendbe rakja.

2011. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mr.Super TNT ***** válasza:

Sőt tovább megyek mi ellőt bokszoltam volna 2 évet gyúrtam és legalább 3 évbe telt mire a merev izomzatot kilazítottam

és mivel nekem funkcionális erő kellet ezért a gyúrást csak olyan szépészeti beavatkozásnak és pontozásos sportnak tartom mint a műkorcsolyát vagy a műugrást.

2011. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dirtboy ***** válasza:

kondi felszerelés nélkül nem marad más mint a fegyencedzés meg a meztelen harcos gyakorlatai.

ha tudsz szerezni valamilyen alap felszerelés akkor tudunk majd segíteni a kondizásban amitől akár szépen nőhetsz is az erősödés mellé.

2011. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mr.Super TNT ***** válasza:
Szerintem az eddig felvetett javaslatok korrektek és nem csak egyik vagy másik út van ,ha megtalálod az egyensúlyt és a célt kombinálhatod is. A lényeg ,hogy csináld úgy ahogy jónak látod ,mert sem a testépítés ,sem a calistnetik sem ördögtől való. Pl .Én azért a calisthnetik és ketlebell kombót használom boksz mellet ,mert ez vált be ,de te is megtalálod majd ,hogy mi válik be. Végül is az egyénen magán múlik ,hogy eredményt ér el.
2011. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Még tisztáznék pár dolgot.

Nem szeretnék izomagy lenni, csak mondjuk viszonylag normális vastagságú kar, meg mell izom, és kis kockák a hason.

És nem szeretnék beruházni, tehát nincs itthon semmi cuccom szobabiciklin kívül.

Na ezek után tud valaki megfelelő választ adni? Mert az eddigiek túl hosszúak voltak.

2011. okt. 25. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:
bálázás, favágás, kaszálás, kiganélás, kőműves munka
2011. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!