Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin használata pihenőnapok...

Kreatin használata pihenőnapokon (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új vagy kreatin témában. Tegnap használtam először. 3-szor edzek egy nap. Mivel van egy feltöltési és egy szintentartó szakasz, ezért a héten 4-szer kell szednem. Kétszer edzés előtt kétszer edzés után.

No mos ma pihenő nap van, ezért gondolom a feltöltési szakaszhoz igazitva 4-szer kellene bevennem. Most 18 óra. Edzésem 1-1,5 órásak, szóval ha most beveszek 2-vel akkor 1-1,5 óra múlva vegyek be még kettővel?

Egyébként BioTechUSA 100% Creatin Monohydrate.tot hazsnálok.


2011. okt. 25. 18:08
 1/10 dirtboy ***** válasza:
amit használsz az por kreatin és nem kapszulás,akkor mit veszel be kettővel?
2011. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:
ja egyébként hány kiló vagy?
2011. okt. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dirtboy ***** válasza:
ja és mit edzel, miféle edzést csinálsz te napi 3x??????
2011. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Elírtam. 3-szor egy héten.

90 kg

Ezen a héten (feltöltési szakasz) napi 4-szer kell bevenni.


Elolvastam a a dobozt és a csávó is mondta, hogy 2x-szer edzés előtt 500 ml vízben és 2x-szer edzés után szintén 500ml vízben. Csak a pihenőnapot nem tudom hogy kell szedni.

Tehát ha hétfő edzés, kedd pihenő. Ha szerda edzés akkor csütörtök pihenő...

2011. okt. 25. 18:36
 5/10 Zakathol ***** válasza:

Testúlyod/3g kreatin a feltöltési időszakban(bár 30g-nál többet fölösleges) Tökmindegy hogy edzel-e. Igyad!

Testsúlyod/6g (a feltöltési időszakban használt mennyiség fele) kreatin a szintertató időszakban. Tökmindegy, hogy edzel-e. Igyad!


Nem edzés előtt/után kell (feltöltésnél), hanem napközben elosztva, de ha edzésnap van, akkor az edzés utáni turmixba lehet nyomatni egy 5g-s adagot, had vigye a inzulin szépen az izmokba.


A kreatin monohidrátot van akinek nem bírja a gyomra, ezért érdemes a napi adagot felosztani több részre. Általában 5g-os adagokat szoktak javasolni.

2011. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dirtboy ***** válasza:

ne le írom hogy hogy szedd hogy tuti jó legyen ehhez a 90kilód tokéletes.

töltés:

-3nap, 30g 3felé elosztva,reggel 10g 1liter vízzel,valamikor edzés előtt 10g,és este 10g, mindig 1liter vízzel ugyanis 1g monohidráthoz kell 1deci víz.

-2nap, 20g 3 felé elosztva

ez volt a töltés


szinten tartás:

napi 15g,3felé elosztva,mindegy hogy pihenő vagy edzés nap,minden nap kell 15g hogy a szint meglegyen.

ennyi


a tömegnövelő étrend alap ugyebár úgyhogy remélem megvan.

azt a három napot nem ártana felhozni 4re azt még megjegyzem.

2011. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1.) A dobozon meg a használati útmutatóba 5 g van írva. Tehát összesen 20 g feltöltési szakaszban naponta. Testsúlytól függetlenül. De megjegyzi, hogy egyénileg is megoldható. No most ez a 90kg/3 lenne az egyéni?


2.) Ha tudjátok akkor milyen tünetek vannak, hogy valakinek nem bírja a gyomra? (Nekem nem volt tőlle tegnap problemo-m)

2011. okt. 25. 18:54
 8/10 dirtboy ***** válasza:

tünetek,kb semmilyen. max.ilyen mint említve lett hogy valakinek a gyomra nem bírja,de az ilyen igen ritka.

más tünetről nem tudok.

egy átlagos azaz 70kg os emberben van 120g kreatin,mellesleg húsokban is van kreatin szóval nem egy idegen anyagról van szó.

2011. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zakathol ***** válasza:
Ha nem bírod akkor megfsat... Ha nem volt probléma vele eddig akkor nem lesz bajod.
2011. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszopkodtam az adagom és nem lett problemo :-)
2011. okt. 25. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!