Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box+birkózás, japán jujitsu,...

Box+birkózás, japán jujitsu, MMA. Melyik a hatásosabb önvédelmre?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne alkalmasabb utcai önvédelemre a három közül, mert én nem nagyon tudok dönteni.

Box+Birkózás elég jó kombináció lenne, csak azt nem tudom, hogy birkózás alatt mennyire edződne meg a lábam, mert a boxnál az a gyenge pontom lenne.

Jujitsuval meg nem tudom, hogy mennyi idő, míg tudnám használni az utcán.

MMA-val meg azért hezitálok, mert sokszor a földön fejeződik be a harc, és a földharc az utcán felér egy öngyilkossággal.

Félreértések elkerülése érdekében: nem 8 késes kisebbségi ellen akarom megvédeni magamat, csak 2-3 fő ellen akarom csak megvédeni magamat.


2011. okt. 28. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben 5 variáció között döntenék:


Ökölvívás+Birkózás (szabadfogású)

vagy

Ju-Jitsu

vagy (ha budapesti vagy netán)


Savate (francia boksz)+Birkózás

vagy

Ökölvívás+ Ju-Jitsu

vagy

Valami harcművészet (karate, kung-fu, aikido) ahol JÓ mester van. Na most ez nem egyszerű dolog, de lehet szerencséd.


Ilyen krav maga-t, defendo-t, MMA-t és egyéb rúgáscentrikus stílusokat felejtsd el, utcai verekedésre nem igazán alkalmasak.


Késes Krisz

2011. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

1.megvédni magadat. ahhoz hogy tényleg megvédd magad nem 1-2 hónap edzés kell..azért annál több...


2. mindenképpen 1 fajta küzdősportot választanék a helyedben hogy arra tudj koncentrálni


3. először állóharc amire pl a muay thai-t ajánlanám utána mehet a földharc( ha mma-ban gondolkodsz)

2011. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Alapból rosszul kezdődik.

Ilyen,hogy utcai önvédelem nem nagyon van.

Önvédelmi edzéseken is támadni,ellentámadni kezdeményezni tanítanak.

Egyébként meg jóhogy az ökölvívás-birkózás kombináció a legjobb.

És ha már védekezés,akkor az ökölvívóknál jobban egy küzdősportnak sem jobb a védelme.

A lábad miatt sem kell aggódni.

Az utcai bunyók többségénél 90%ban a kéz az ütések dominálnak és kb 5-5% a rúgás és fogás.

A 2-3 fő meg megint csak relatív.2-3 emó,vagy 2-3 pénzbehajtó?Nem ugyanaz a kategória.

2011. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Az utcai bunyók többségénél 90%ban a kéz az ütések dominálnak és kb 5-5% a rúgás és fogás. "


Jól rá közelítettél, bár én is láttam sok ilyen bunyót. Én azt szűrtem le, hogy 80% ütés, 15% fogás-birkózás, és 5% rúgás. Azért adok 15% a fogásokra, mert igen sokszor vannak összekapaszkodások. De egyébként jól leírtad!


Késes Krisz

2011. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem budapesti vagyok :( Ha az lennék akkor alapból a Savate+Birkózás kombinációt csinálnám, csak itt a környékünkön nincs Savate, csak sima box :(

MMA-t meg csak azért írtam bele, mivel ugyanaz az edző, aki Jujitsunál. Meg az MMA-t csak ilyen vészmegoldásnak írtam bele, ha az első kettőt nem tanácsoljátok.

A HM közül amik vannak a környékem még a Jujitsu a legjobb. Karate és Máday féle Wing Tsun kung fu van. Karate az totál nem az én világom (tapasztalatból mondom, egy ideig csináltam, igaz az ha jól emlékszem Shotokan volt), a Máday féle Wing Tsun-hoz meg nincs olyan pénzkeretem, emelett sok rosszat hallottam róla, így az nálam kilőve.

2011. okt. 28. 09:30
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Akkor viszont ökölvívás+birkózás vagy ökölvívás+ju-jitsu.


Brazil jiu-jitsut véletlenül se csinálj mert az nem jó semmire! Csakis kizárólag a tradicionális japán ju-jitsu.

2011. okt. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Sokan írják itt,h a rúgás az hülyeség,de nem az.Képzetlen ellenfél ellen nagyon hatásosak tudnak lenni.De nagyon nehéz kérdés,én aszem a ju jitsut választanám a helyedben.
2011. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ökölvívás + birkó mellett megjegyezném, nem árt fejben tartani a piszkos dolgokat, amiket ringben nem tanítanak.

nyilván ha valakinek kés van a kezében, nem kapod el a derekát, mert beirdalja a hátadat stb. ezek már ész kérdései.

HA felkészült vagy fejben a ge.ci húzások ellen (fegyverek, sprék, több ellenség) akkor a box tudás + a birkózás teljesen jó. de ehhez külön fejleszteni kell magad, box edzésen nem fogják azt megtanítani, hogy ha boxerrel ütnek, akkor lehetőleg ne kettős fedezékkel blokkold, hanem térj ki.. és hasonlók.

2011. okt. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

9:33-as: Jujitsu alatt a japánt értettem, mint ahogy írtam is a kérdésben. Amúgy sincsen a környékünkön, de ha lenne, akkor se járnék rá, mivel a földharc azt tudom, hogy csak a ringben jó.

.Aczél.: Az ilyenekre alapból fel akartam készülni, mivel nem versenyre kellenek nekem ezek. Te konkrétan mit ajánlasz, miként készüljek fel?

Ja, és úgy tűnik, hogy a Box+Birkózás kombinációt fogom választani.

2011. okt. 28. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:

bemelegítésnek nézd meg ezt

http://www.youtube.com/watch?v=D3K-mrlYG7Y

ez egy összefoglaló, amúgy olyan 10 részben van fenn neten. ennek harchoz minimális köze van, de kiemeli milyen hasznos lehet a lágyék rúgás, illetve hogy mindenféle fegyvert használhatnak ellened. fegyverek ellen (fegyvertelenül) pedig érdemes elfogadni, hogy a távolságtartás (kitérés, futás) a legjobb mód, sajnos itt a legjobb védekezés a támadás nem egészen működik.

ha úgy állsz a fegyverekhez, hogy lehetőleg ne érjenek el, akkor már nem számít, hogy azt mérgezték-e vagy hasonlók. még arra érdemes tudatosan készülni, hogy ritkán van egy ellenséged, és ha már ellenséged van, akkor az valami fegyvert elő fog varázsolni, ezt inkább ne várd meg.

tanulj meg figyelni rá, hogy ne vegyenek körbe, és előbb zúzz szét bárkit, mint hogy ő lendüljön támadásba, rántson fegyvert. ezek olyan elvek, amiket szerintem bármelyik harcművész nagyjából betart.

2011. okt. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!