Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mellről nyomás ülve gyakorlatn...

Mellről nyomás ülve gyakorlatnál kikell nyújtani teljesen a kart? Nem roncsolódik így az izület?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 19:42
 1/7 dirtboy ***** válasza:
70%
nem kell teljesen
2011. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm ment a zöld! megpróbálok még több gyakszit berakni elülső fejem kissé nagyon fejletlen és eddig nem nagyon akart fejlődni megpróbálom lassú negatívokkal mellről nyomást.
2011. dec. 28. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy óriási baromság, hogy szétmegy az izületed attól, ha kinyújtod a karod. Nem megy szét, illetve nem ettől megy szét. A nem megfelelő bemelegítéstől, a túl nagy súlyoktól, a rossz végrehajtástól sérül az izület.


Attól tönkremegy a térded, hogy egyenesen állsz rajta? nemigazán.


Azért nem nyújtják ki teljesen a karjukat ennél a gyakorlatnál, mert a teljes kinyújtás (a mozdulat utolsó harmada) már inkább a tricepszizmot terheli a váll helyett, ami ekkor pihen. ha elhagyod a mozgás e fázisát, a vállat nagyobb, intenzívebb terhelés éri, és ez lenne a testépítés célja (izoláció)

2011. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó nagyon hasznos választ adtál ment a zöld!attól féltem ha megpakolom és megbillenek vagy valami kinyírja az izületet, de már megvilágosodtam, köszönöm mégegyszer!
2011. dec. 28. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
de ha minden gyakorlatnál kiakasztod a könyököd, az bizony rossz a könyökizületednek, mert ha teljesen kiakasztod, az tartja
2011. dec. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Igen igaza van én is azt akartam irni hogy megpihen az izom ha kinyujtod teljesen de az elöttem szoló részletesen kifejtette :D
2012. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válasszal tudok maximálisan egyetérteni:


2011-12-28 20:18


"Ez egy óriási baromság, hogy szétmegy az izületed attól, ha kinyújtod a karod. Nem megy szét, illetve nem ettől megy szét. A nem megfelelő bemelegítéstől, a túl nagy súlyoktól, a rossz végrehajtástól sérül az izület.


Attól tönkremegy a térded, hogy egyenesen állsz rajta? nemigazán. "


Hovatovább nekem az sem világos miért kellene ezt ülve végezni? Ügyelj a hajlékonyságra, hogy a könyököd a rúd alá tudd forgatni! Fekvenyomásra összpontosított edzéssel olyan szinten elmerevedhet az aki hajlamos rá, mely eredményeként valaki képtelen egyenes törzzsel nyomni, miközben a könyök vonala a rúd előtt van.

2012. márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!