Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó edzésterv...

Szerintetek ez jó edzésterv egy haladónak?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve kondizom, eddig csak az állóképességem fejlesztettem, az első fél évben pedig átmozgató edzést végeztem, tudniillik elég hosszan tartó betegségem volt előtte, a szervezetem teljesen a padlón volt. Most állítottam össze egy edzéstervet, mit gondoltok erről? Nem félek, hogy nem bírnám, nagyjából az utolsó hónapokban ilyen intenzitású edzést végeztem.

Az edzésterv:


1. nap MELL-VÁLL

8 perc kardió

lábemelés 4X25


Fekvenyomás 4X10

45°-os fekvenyomás 4X10

tárogatás csigán 4X12

tárogatás súlyzóval 4X10

pull ower 4X12

előre emelés 4X10

arnold nyomás 4X10

oldalemelés 4X10

nyakból nyomás 4X8


végén még hasazás



2. nap HÁT-KAR


8 perc kardió

felülés 4X25


ülve evezés 4X12

húzódszkodás 4X8(gépen)

derékemelés 4X15

hátcsiga 4X10

fűrészelés 4X10

hátcsiga szűken 4X8

bicepsz Scott-padon 4X10

váltottkezes bicepsz 4X10

letolás csigán 4X10

tolódszkodás (a tolódszkodás és a francia rúd felváltva 4X8)

francia rúd

tricepsz nyak mögött 4X10


hasazás a végére



3. nap LÁB-VÁDLI


combfeszítő 4X10

combahajlító 4X10

guggolás 4X8

lábotológép 4X10

combfeszítő-combhajlító (felváltva) 4X MAX

vádli álló 4X10

vádli ülve 4X10


végére: térdefelhúzás 4X20

hasprés


2012. jan. 2. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Na, így első ránézésre: Mell kicsit sok lesz, egyik tárogatást kivenném, vállnál egyik nyomás helyére oldalemelés döntve, tricepsz is elég lenne 3 gyak.

Lábnál is sokallom a gyakorlatokat. Amúgy nem olyan rossz. :)

2012. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem vagy haladó, arnold nyomást nem tudom miért erőlteti mostanában mindenki, neked is mondom az nem edzésterv, hogy az összes általad ismert gyakorlatot egymás után dobálod
2012. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 cynic ***** válasza:

ahogy leírták, mellnél elég 1 tárogatás (váltogathatod a kábelest meg a súlyzósat).


a vállazást én picit átalakítanám. kezdd mellről nyomással, alacsony ismétlésszámmal (6-8), nagy súllyal, aztán jöhetnek a kisebb, izolációs gyakorlatok.


a hát-kar napod nagyon zsúfolt, sok lesz egyszerre - én a helyedben a bicepszet vagy a tricepszet áttenném lábnapra. hátedzésnél az alap tömegnövelő gyakorlatokra koncentrálj - felhúzás, húzódzkodás (széles és szűk fogással), kétkezes evezés, stb.


a lábedzés, ha jól csinálod, szerintem szintén nagyon sok lesz elsőre... guggolás-lábtoló-combhajlító szvsz elég, + a vádli, ugye.

2012. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintünk?


Kik vagyunk mi?


Itt egy szerintem, szerény személyemben. Jelentem 4x15 derékemeléssel nem lehet megerősödni.Talán 3x5-6 felhúzással/elemelés igen. Ott elég nagy lehet a súly.


Azt viszont meg tudom mondani haladó vagy-e, a guggolás általános erőgyakorlatból. Egy haladó ezt az általad megadott széria és ismétlésszámmal úgy dupla testsúllyal végzi. Egy középhaladónak el kell érnie a 125-130%-ot. Ez kilencvenkilós testsúlynál ugye kb. 115 kg körül van.


Gondolom nem...


Gondold át! Harmad ennyi gyakorlat, két-két napra elosztva. Egy nehezebb és egy könnyebb edzés mindkét verzióból. Egyik esetben az ismétlésszám 5-8, másikban 10-12. Minden 4-5. héten kell egy könnyebb hetet tartani.

2012. jan. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!