Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nyerjek önbizalmat?...

Hogyan nyerjek önbizalmat? Vagy majd magától jön?

Figyelt kérdés

Nincsen önbizalmam semmire -külsőmre se,tehetségemre se,belsőmre se szóval semmire- de elkezdtem boxolni járni pár hete.És az van bennem,hogy milyen béna vagyok és mások mennyivel ügyesebbek (pl a többi kezdő is).Meg félek az "ellenfelem" szemébe nézni,meg hogy ő sokkal ügyesebb én nem stb..

(És ez nem csak a boxra igaz,mindenhez így állok hozzá sajnos..)

De hogy változtathatnék rajta? Főként a boxolás miatt zavar,hogy ilyen vagyok:/

Vagy csak simán annyi lenne a dolgom,hogy megváltoztassam a hozzáállásom? De hát az olyan nehéz.Ha nem is kapok pozitívumot senkitől,csak mindig azt kapom,hogy nem vagyok jó,vagy ha ezt nem akkor azt hallom,hogy más milyen ügyes:/


2012. jan. 21. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

mindig azt kapom,hogy nem vagyok jó"


sajnos én is ezt kaptam és én ebből merítettem erőt ebből a mondatból és márpedig megmutatom mindenkinek h jobb vagyok és értékesebb!!


vedd komolyan az edzést változtass a hozzáállásodon és hidd el könnyebb lesz

2012. jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az önbizalom a sikeresen végrehajtott tettekből építkezik.

én nagyon ritka az,hogy valaki az első edzésén sikeresebb legyen egy olyannál,mint aki évek óta csinálja már.

bunyó közben meg nem kell agyalni túlzottan.

nem kell belőle túlzottan büszkeségi kérdést csinálni,persze azért nem árt.

küzdelem közben gondolj azokra a mozdulatokra,kombinációkra amiket gyakoroltál és azokat próbáld kivitelezni.

az edzés elsősorban azért jó,mert nem kell agyalnod túlzottan,csak csinálni amit az edző mond.

aztán ha már belejöttél,elsajátítottad az alapokat,akkor beleteheted saját magad és az egyéni ötleteidet is a bunyóba és sikeresebb leszel a jelenlegi állapotodnál.

de ha ez nem lett volna világos,akkor itt még egy hasonlat:).

a kérdésed olyasmi,minta egy első osztályos évnyitón azért lenne bereccsenve,mert nem tud úgy olvasni,mint egy ötödikes.

szóval érted...

ahhoz,hogy érts vmihez meg kell tanulni és ez a tanulási folyamat érvényes bármilyen cselekvésre egészen a vezetéstől a b@szásig.

2012. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

első: sajnos én az ilyenektől inkább még gyengébb leszek:/ én a jóból tudok erőt meríteni

második: amúgy a többi kezdőre gondoltam nagyrészt,hogy ők is most kezdték,mint én de már ügyesebbnek tűnnek:s

de még egyszer köszönöm:)

2012. jan. 21. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!