Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a leghatásosabb zsírége...

Melyik a leghatásosabb zsírégető edzés? Az intervallumos (1perc laza, aztán 1 perc kemény és ez kb 20percig), az aerob (60perc 130-as pulzus alatt) vagy ha semmi nem érdekel csak h minél több kalóriát írjon a műszer (gondolom ez biztos nem:D).

Figyelt kérdés
intervallumos edzés,aerob,kardio
2012. febr. 4. 00:16
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
hozzátenném h diétázok( [link] szerint,súlyzós edzést végzek heti 3x,és e mellé kéne valami hatásos amivel leszedhetem a párnát a hasamról,és heti hányszor kell végezni?
2012. febr. 4. 00:19
 2/18 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Az intervallum sokkal hatásosabb zsírégetés szempontjából. De ez csak a képlet egyik fele:)

A másik az étkezés...

Hiába hajtasz arra, hogy minél több kalóriát írjon ki a gép, ha közben kb. ugyanannyit vagy többet eszel meg, nem fogsz egy dekát sem fogyni.

2012. febr. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 *Glissade* ***** válasza:

"súlyzós edzést végzek heti 3x,és e mellé kéne valami hatásos amivel leszedhetem a párnát a hasamról,és heti hányszor kell végezni?"


Dötsd el melyiket akarod először, fogyni vagy izmot építeni?

Mert a kettő együtt nem mükődik...

2012. febr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
szerintem nem együtt akarja, hanem diéta mellett végez súlyzós edzést is, ami jó, mert megtartja az izmai nagy részét. kérdező, az intervallum több kalóriát éget, de szerintem variáld, mondjuk heti 3 aerob és heti 2 intervallumos.
2012. febr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
izommegtartás végett végzek súlyzós edzést,igen mint leírtam diétázok.Szóval akkor az intervallumos a nyerő,esetleg 1 héten beiktatok 1 hosszabb aerobot.Még 1 valami,hányszor kell 1 héten csinálni?Minden nap vagy tartsak pihenőt?Hogy hatásosabb?
2012. febr. 4. 09:27
 6/18 anonim ***** válasza:

Hello Glissade, Nyusz!


hmm.. 3 intervallum, 2 kardió, és még súlyzózás is? mindjárt összeszégyellem magam, én nem edzem ennyit :D


Kérdező, mindkét választ megfogadnám. de Nyusziétól nagyon fáradt leszel :DD

2012. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

azt írta hogy heti 2 intervallumos, 3 aerob. kemény intervallumos edzésből hetente 2-3-nál abszolút fölösleges többet csinálni!

előbb elírtam, felcseréltem a két számot, de ez részletkérdés, elnézést érte.

2012. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Értem,szal max 3 az intervallumosból.Még annyi h ha többet csinálnék az miért lenne "feles"?Azért érdekel ez a téma annyira mert én 60perces aerobnál meghalok az unalomtól....nem nembirom,hanem egyszerűen annál akármi jobb.De heti 2x megpróbálom majd^^:D És köszi a válaszokat!Megy a kéz vagy mi:D
2012. febr. 4. 09:40
 9/18 anonim ***** válasza:

megy a kéz: kedves tőled.


azért nem kell heti 3-nál több intervallum edzés, mert ez a teljes kifárasztásig tart. minden nap ha szétbombáznád az izmaid, akkor a teljesítményed visszaesne, úgy meg már nem az igazi az edzés sem. tehát ha heti 3-nál több edzés jólesne, akkor nem csinálod elég keményen :)

2012. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Értem,egyébként még az intervallumosat életemben csináltam kb 1x csak most ugye elértem oda (eddig futottam meg súlyzóztam de a futásos részt valszeg nem megfelelően).Hogy 185cm/77kg vagyok és most eléggé stagnál a fogyás,pedig már nemkéne sok.Mondjuk a vége a legnehezebb^^.Szal akarok valami újat és kb valahogy így fog kinézni:

hétfő:mell,bicepsz

kedd:intervallumos,has

szerda:hát,váll

csüt:aerob(60perc)

péntek:tricepsz,intervallumos

szombat:aerob,has

vasárnap:intervallumos+ha van még valami erőm akkor még has.

2012. febr. 4. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!