Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok és már 2 éve...

14 éves vagyok és már 2 éve foglalkozom a calisthenic-el. Minden nap edzek. A Fegyencedzés nevű könyvből, ismerőseimtől, haverjaimtól, videókból vettem technikákat. Hogyan tudnék még jobb lenni?

Figyelt kérdés
Tippeket,technikákat,esetleg videókat,véleményeket kérnék!
2012. febr. 7. 21:20
 1/9 dirtboy ***** válasza:
egészítsd ki súlyzós edzéssel vagy kettlebellel
2012. febr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A súlyzós edzést sajnos próbáltam kb.egy éve és 3 hónapon át minden nap csináltam,és a könyök izületem majdnem tönkrement teljesen.

Egyébként a Fegyencedzésben levan írva hogy mért káros a súlyzós edzés(ajánlom mindenkinek aki súlyzóval dolgozik)

Megfog lepődni ha elolvassa!

2012. febr. 7. 21:30
 3/9 dirtboy ***** válasza:

pont azért nem is olvasom el mert egy elfogult gyúrás fikázó könyv,abszolút nem kell minden szavát elhinni a könyvnek.

egyébként meg szabályosan kell csinálni,normális edzés tervel és pihenő nap kötelező,nem szabad minden nap csinálni.

2012. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

definiáld,hogy mit jelent nálad a jobbnak lenni.

nagyobb darab akarsz lenni,vagy 100 helyett 500 fekvőt nyomni,vagy mi?

2012. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Dirtboynak igazat kell adnom. Nem a súlyzós edzéssel van baj, hanem azzal, hogy a legtöbben zéró tudással állnak neki a súlyokat rángatni, és magát az edzésmódszert szidják, ha megsérülnek. Olvass más forrást is, és hamar rájössz, hogy Paul Wade erősen túlzott, a súlyzós edzés jól végezve nagyon is egészséges, erősíti az ízületeket.

2. Két év alatt kizárt, hogy kiaknáztál mindent, amit tudsz. Megy már az egykaros húzódzkodás? Hát az egykaros, kézenállásban végzett nyomás? Egyáltalán az egylábas guggolás vagy az egykaros fekvő megy? Akkor kérdezz ilyesmit, ha már a Mesterhatos egy az egyben megy.

Hogy lehetnél jobb? Szerezd be A meztelen harcost, tanulmányozd át, és használd a HTT-t a calisthenic-ben, és felgyorsul a fejlődésed!

2012. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is Pavel Tsatsouline "A Meztelen harcos" című könyvét tudnám javasolni. Ez is a saját testsúlyos gyakorlatokra épít, esetleg még a többi könyvét is érdemes elolvasni, ha tudsz angolul, mert azok magyar fordításban még nem jelentek meg.
2012. febr. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden nap edzek. Ezt kéne legelőször sürgősen elfelejteni, mert gondolom nem GTG-ben edzel.
2012. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem úgy csinálja, de ha minden nap más gyakorlatra megy rá, vagy legalábbis heti háromnál nem többször gyakorolja ugyanazt, belefér.

Viszont 14 évesen nem értem, mi a bajod a fejlődésed ütemével. Teljesen biztos vagyok benne, hogy a Fegyencedzéssel nagyon az elején vagy. Előbb azzal haladj tovább!

2012. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Orfeus ***** válasza:
100%

Az lenne a kérdés, hogy akarsz továbbfejlődni. Ha 14 éves vagy, és 2 éve csinálod, akkor ne számíts még semmi komoly fizikai fejlődésre, hiszen még el sem kezdődött az a "korszakod" amikor a legjobban nőjön az erőd, és az izomzatod tömege.


Szerintem folytasd, érd el a mesterhatost, felesleges minden nap edzeni, ha nincs pihenőnap akkor csak tönkreteszed magad... Ha eljutsz odáig, amit le van írva a könyvbe, akkor respect, de addig szerintem maradj ezeknél, és ezeket gyakorold, max heti 5*.


És ha eljutsz odáig, akkor amit tudnék ajánlani az a súlyos mellény, amit a netről is lehet rendelni, nekem is az van, és nagyon odab@szott. Én 3 éve csinálom a calisthenic-et, és hidd el, semmi hátráltató nem lesz benne, 1 kézzel húzóckodok 4-et, 80 kiló vagyok... Tehát innentől azt hiszem megéri folytatni.. Bárhol, bármikor sokkal jobban szükséged lesz az erődre, mint arra, hogy egy konditeremben izzadj, és ne tudj felvinni 2 táskát a negyedikre, hiába nyomsz fekve 100-at....


Tehát én azt tudom ajánlani hogy csináld ameddig tudod, fejleszd a végletekig, próbálj ki többféle dolgot is, hiszen nem csak az alap 10 lépés van, hanem utána is ír nem 1 nem 2 nehezebb gyakorlatot amit próbálhatsz.



19/F

2012. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!