Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Figyelt kérdés

Tavaly felhíztam 95 kilora (rendszertelen étkezés, rohadt sok szénhidrát), majd most lefogytam 86 kilora 1,5 hónap alatt, diétát folytatok, reggelire egy alma, majd ezután 5 x 10 dkg csirkemell, 10 dkg zöldség, 5 dkg rizs

súlyzós edzés (nem kardio) és aerob heti 3x

nagyobb a karom mint volt ill. a vádlim is

ez most tömegnövelés, vagy szálkásítás?


2012. febr. 17. 23:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez attól még szálkásítás, mivel zsírt adtál le, mondjuk azt jó gyorsan 6 hét alatt 9kg-ot. A jó ütem zsírleadásra heti 0,5-1 kg szokott lenni, mert ilyenkor kevesebb az izomvesztés. Neked lehet, hogy izmosabb lett a karod, de ez csak tükörben nézve látod így vagy le is mérted?

Kezdő vagy újrakezdő embereknél előfordulhat egyébként, hogy szálkásításkor kis izom is jöjjön, bár alapvetően ezek ellentétes energiaigényű folyamatok.

2012. febr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

abszolút kezdő vagyok,lemértem mérőszallaggal, nőtt, fél centit biztos, de lehet, hogy 1 is, előtte nem nagyon méregettem, de elég látványos a változás, most 38-39 cm a karom (bal-jobb), a vádlim csak icipicit nőtt, az csak 36 cm

ezek szerint figyeljek, hogy ne legyek túledzett? kevesebb súlyzó, ugyanannyi aerob esetleg ugyanannyi súlyzó, több aerob?

2012. febr. 18. 11:54
 3/19 anonim ***** válasza:
Most mi a cél? Ha még szálkásítani akarsz, akkor ugyanígy folytasd, heti 3 súlyzós és 3-4 aerob elég. Az étrend legyen jól belőve, 250g körüli fehérjét vigyél be és 200 g körüli szénhidrátot. Ha 0,5-1 kg körüli a fogyás, akkor jó, ha több, akkor kicsit emeled a szénhidrátot.
2012. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

továbbra is fogyni szeretnék, szálkásodni, majd utána kezdek tömeget növelni - azért nem akarok most, mert túl sok a felesleg, látványra megyek inkább

megfogadom a tanácsod, köszönöm szépen!

2012. febr. 18. 13:47
 5/19 A kérdező kommentje:
huhh 250 g körüli fehérje? nem sok ez picit? nem szedek táp.kiegészítőket
2012. febr. 18. 14:26
 6/19 A kérdező kommentje:

hát, kiszámoltam, 26 dkg fehérjére és 21 dkg szénhidrátra (és 1 dkg zsír) kijött, ez majd 2 kg fogyasztás egy napra

jah, egy kérdés, miért nyersen kell számolni az adagokat?

2012. febr. 18. 14:54
 7/19 anonim ***** válasza:
Mindent nyersen kell mérni. A húst is és a rizst is. Tehát eszel 600g csirkemellet, az már 150g fehérje, reggel is megy egy adag protein a zabhoz az 30g, edzés után 40g protein és még este bedobsz 150g túrót, az 20g fehérje.
2012. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
és hogy tudok így előre nagyobb adagot főzni, mondjuk egy hétre?
2012. febr. 18. 17:38
 9/19 anonim ***** válasza:
Én két napra szoktam sütni. Bedobozolom és viszem melóba.:)
2012. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
és az adagokat hogy méred ki ezek után?
2012. febr. 19. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!