Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben szúr az oldalam....

Futás közben szúr az oldalam. Miért?

Figyelt kérdés
Már több mint 2 hónapja rendszeresen futok, szépen elértem azt, hogy már közel 4km-t lefutok egyhuzamban. Ám mostanában jelentkezett az a tünet, hogy iszonyatmód, pár száz méter után, elkezd szúrni az oldalam. Hol a bal, hol a jobb, hol mindkettő, és nem kapok levegőt. Mitől van ez? Hiába melegítek be, meg nyújtok futás után, nem használ. Azt nem hinném, hogy a levegő rosszul vételével lenne gond, mivel eddig semmi baj nem volt, csak pár napja jelentkezett ez. Mi lehet az oka? Izomgyulladás?

2012. ápr. 21. 17:25
 1/9 Biaa*-* válasza:
beszorul a levegő... ilyenkor tedd a magasba a kezed és hirtelen ereszkedj rá.:) akkor kijön belőle a levegő.:)) (kicsit rosszul néz ki,de megvan az eredménye)
2012. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
beszorul a levegő, ami annak a következménye, hogy rosszul vetted a levegőt.. a megoldást meg az első elmondta:))
2012. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát itt nem csak a levegőbeszorulást kell megemlíteni, hanem azt, hogy futás/edzés előtt ettél! Optimális lenne, ha edzés előtt 2 órával nem ennél semmit! De legyen meg addigra az energiabeviteled, mert nem lesz erőd futni!


Bevált módszerem: reggel bezabálsz mindent, megiszol 1,5-2l folyadékot(ha sportoló vagy, akkor az alkoholt és a kólát mellőzd), aztán még folyamatosan napközben pótolom a vizet, kaját, de edzés előtt 2 órával nem eszek semmit!


Úgyhogy véleményem szerint a helytelen táplálkozásod okozza a szúrást(velem is megesett)!

2012. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Biaa*-* válasza:
ez nem igaz.... edző vagyok..hadd tudjam már jobban..(kézilabda)(benne vagyok az országos női kézilabda csapatába)és nagyon.nem igaz amit irtal..
2012. ápr. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lehet igazad van, de nekem ez bevált módszer
2012. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon odafigyelek a táplálkozásra, mert sportoló vagyok! Pontosan tudom, hogy mikor, mennyit ehezetek/ihatok, és mint mondtam, biztosan nem ez a baj, mert EDDIG semmi nem volt, csak MOSTANÁBAN jelentkezett a tünet, nem győzöm hangsúlyozni.

Egyébként az a karfelemeléses módszer tényleg bevált, azóta már kevésbé szúr, de még mindig nem múlt el.

2012. ápr. 25. 15:47
 7/9 Biaa*-* válasza:
akkor szerintem menj el orvoshoz..:s remélem tud valami hasznosabbat mondani..jóbulást .;)
2012. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Biaa:


Ha ilyen okos vagy nem ártana a helyesÍrást is gyakorolni egy kicsit.


Azon kÍvül hogy megmondtad a megoldást még mindig nem világÍtottál rá, hogy mi okozza...

2012. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Meg azt sem teljesen értjük, hogy ha magasba teszük a kezünket hogyan ereszkedjünk rá???
2012. okt. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!