Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthoni edzés? De hogyan?...

Otthoni edzés? De hogyan? Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok lány. Már lassan 3 hete edzem itthon, de igazán semmi változást nem látok magamon. Valószínűleg én rontottam el valamit.

-van gym ball-om

-Ab rocket

-1kg és 2kg súlyzóm

-ugrálókötelem

és általában ezzel szoktam kezdeni http://www.youtube.com/watch?v=yCekB36YGEc&list=FLXQ9oSYIOci..


Ha valaki egy jó kis edzéstervet össze tudna nekem hozni nagyon hálás lennék. Kb mindennap fél-1 órát tudok edzeni. (Tanulás miatt legfőképpen)

5-6 kilótól szeretnék megszabadulni. Az étkezésemen változtattam már 1 hónapja. 1 kg ment le.De ez édes kevés.



Előre is köszönöm :)



2012. máj. 2. 19:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezekből mondjuk csak az ugrókötelet használnám, de ne haragudj meg. Súlyzókból meg nagyobb kell egy lánynak is.


Ha lennének nagyobb súlyzóid, akkor mehetne ez: [link]


Mellé vannak jó tornák a bodyrock.tv oldalon, vagy [link]

2012. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 csajvagyok válasza:
3 hét alatt ne várj csodára, ez nem egy két hét alatt fog lemenni... kitartóan sportolj, kerüld a cukrokat és este ne egyél... ha megvan az álomalak akkor se hagyd abba a sportolást mert hamar visszajöhetnek a plusz kilók..:)
2012. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Pici lány, mennyi idő alatt szedted fel??!! :-o


Miért várod el, hogy 3hét alatt lemenjen az a 5-6kg, amit cc. 2-3 hónap alatt szedtél fel... ? :-/

2012. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem azt várom nyilván hogy 1 hét alatt perfect legyek. Csak azért 3 hét alatt jobb esetben is 3 kilónak le kéne mennie. És kb csak 1 ment le.

Amúgy ez az 5-6 kiló kb november óta van rajtam. Bár soha nem voltam és nem is leszek egy vékony lány, mert olyan az alkatom sajnos. De azért ilyen kis ducin sem érzem jól magam.

Azért van csak 1kg-os súlyzóm, mert nem szeretnék nagyon erősödni.Inkább csak szálkásítani.


Köszönöm az eddigi válaszokat. Még várok többet :)

2012. máj. 2. 20:13
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem a kis súllyal tudsz szálkásítani ez óriási tévedés.

[link]


Legyen normális nagyobb súlyzód és normális szálkásító diétád napi 2,5g*testtömeg kg fehérjével és 2g*testtömegkg szénhidráttal. Ez fog leszálkásítani. Ha ezt betartod heti 0,5-1 kg fog lemenni ZSÍRBÓL. :)

2012. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 dirtboy ***** válasza:

/Azért van csak 1kg-os súlyzóm, mert nem szeretnék nagyon erősödni.Inkább csak szálkásítani./


jó poén volt csajszi,legyen eszed ne csak a kinézetedért szeressenek majd.

olvasd el Montez linkjét aztán felejtsd el ezt a kis súllyal szálkásítást.

2012. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hello

Semmit se fogsz elérni, illetve nem sokat ha a kajára nem figyelsz oda.

Sokan igy rontják el az egészet. Van egy napi kalória igényed ha fölötte viszel be hizol, ha alatta fogyni fogsz, ha körübelül annyit akkor nem fog változni a súlyod.Az edzés kell de csak attól csodát várni nem lehet, itt + kcal-t égetel el ezzel segitheted hogy a napi kalóriád negativ legyen. Valószinű még mindig sok egy kicsit a kalória. Kerüld a ch-t

Végezhetnél hagyományosabb, intenzivebb aerob edzést is futás,bicikli, sprint.

2012. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik tévhitben éltem. Nem is tudom már kitől hallottam, hogy a kisebb súly szálkásít. Köszönöm a felvilágosítást :)


Az a gond, hogy futni nem nagyon tudok, az ugrálókötél is néha nehezemre esik. Asztmás voltam és még néha most is előjön nagyon intenzív mozgásnál. 8 évet táncoltam és a térdem sem az igazi. Mindig recseg-ropog. Vigyáznom kell arra is. Ezért nehéz összeraknom bármilyen edzést.

Az a bemelegítés megfelel, amit belinkeltem? Vagy inkább mással próbálkozzak?


Amúgy az étkezésre próbálok odafigyelni. Bár kicsit nehéz megállni a csokit, cukrot ilyesmit. De 1 héten max 1x eszem és akkor sem tonna számra hanem max 1 kis túrórudit, csokis zabkekszet, pár kocka csokit. A zsíros ételeket amúgy sem kedvelem. Zöldséget és gyümölcsöt mindennap eszem. A kalória számítás nem igazán megy. Mivel nincs itthon mérlegünk nem tudom lemérni az ételeket. Csak nagyjából tudom, hogy mennyi kalóriát vittem be aznap.

2012. máj. 2. 20:51
 9/14 jep! válasza:
2012. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hova fajult a világ?? - már egy 16 éves lánynak "recseg-ropog" a térde... :-o


33 vagyok, de simán egy 2,5-3m-es tetőről le merek ugrani még most is..., várhatóan minden baleset nélkül...:-/

2012. máj. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!