Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kövér embernél mi a jobb, ha...

Kövér embernél mi a jobb, ha legalább annyit mozog, mint az átlag, vagy lassabban, kevesebbet mozog?

Figyelt kérdés

mármint úgy értem, hogyha valaki 120-150 kiló, attól még sétálhat, hegyetmászhat, lépcsőzhet, bicajozhat ugyanolyan sebességgel, mint az átlagos vagy sovány ember, max kifullad, izzad és a szíve gyorsabban dobog. Ez az egészségesebb, vagy ha cammog az utcán, lépcsőt kerüli és úgy általában keveset mozog? Mert ekkor mondjuk nem erőlteti meg a szívét, tüdejét, stb-stb.

Az téves, hogy az első és x idő után már sovány lesz, mert ez így nem igaz, saját tapasztalat (részemről sportolok, túrázok, hétvégente napi 10-15 km-t sétálok, de tény, hogy pl. a lépcsőzés kikészít egy idő után), szóval ettől függetlenül kérdezném.


2012. máj. 3. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos, hogy eleget mozogjon a kövérebb ember is, azaz kell séta, bicaj, stb. Ha ehhez lenne szálkásító diéta (ami nem koplalás), akkor viszont lenne fogyás.:)
2012. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez már komoly túlsúly. Amíg nem sikerül normális tartományba kerülni, én nem erőltetném a sportot. Persze a sétával, kirándulással nincs baj.
2012. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze. Ne is erőltetsd. Maradjon csak dagadt. Te idióta.

Kell a sport, hidd el nem lesz semmi baj tőle.

2022. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!