Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tricepsz hosszú fejének az...

A tricepsz hosszú fejének az edzésére melyek a legjobb gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Olyan gyakorlatokat keresek amik jól megedzenék a hosszú fejét,mert ugye az a legnagyobb felületű fej a három tricepsz fej közül.

Ezeket szoktam csinálni, de sajnos nem növekszik a tricepszem/nem vastagodik a karom: 1egykezese súlyzóval fejfölé emelés, 2csigás letolás, 3lórugás egykezesekkel, 4tricepsznyújtás fej fölé egykezessel



188cm/75 2hete bővítettem az étrendem 140g fehérje meg 440g ch


Itthon edzek, mit csinálok rosszul?



2012. jún. 19. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:

ha nem vagy könyökfájós akkor koponyatörő

íme a gyakorlat

[link]


Még egy valamit tennék hozzá 3 gyakorlat elég tricepszre 4 az már túl sok

2012. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sorozatszám?
2012. jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a koponyatörő nagyon jól megedzi. Nem hagynám ki. A másik kedvencem a hátsótámaszos tolódzkodás tárcsával nehezítve az edzés végére.:)
2012. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem többre mennél, ha kétkezes súlyzóval végzett alapgyakorlatokra helyeznéd a hangsúlyt, és ezeket csak kiegészítenéd izolációs gyakorlatokkal. Mondjuk a szűk fogással végzett fekvenyomás és a tolódzkodás (ha bika vagy, ezt is plusz súllyal, övvel magadra akasztva vagy térdhajlatba téve) remek tricepszre. Ezekkel így nagyobb súlyokat mozgatsz, több ízületet is bevonva, tehát az anabolikus inger is nagyobb. Végezz néhány sorozat szűk fekvenyomást és tolódzkodást alacsony ismétlésszámmal (mondjuk 6), és ezek után esetleg berakhatsz még pár sorozat izolációs gyakorlatot, de ebből már tényleg nem kell sok, az alapgyakorlatokon legyen a hangsúly, mindig!
2012. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2Általában 12 ismétlést csinálok, de mostanában a meleg idő miatt romlik a teljesítményem sajnos így lemegy 10-re


#4 Igen erről én is olvastam hogy az egy izomra koncentrálódó gyakorlatok, amiket nagyrészt gépen lehet csinálni, csak kiegészítésként kell alkalmazni


tehát ha felváltom a gyakorlataimat 2db kétkezes súlyzóval való gyakorlatra és 3-iknak marad még egy izolációs gyakorlat az meghozná a hatását szerintetek?


Szériaszámban pedig úgy gondolkodnék, hogy mindegyik gyakorlatból mondjuk egy 6ismétlésszámú bemelegítőszéria, majd 3 normál széria 12 ismétléssel

2012. jún. 19. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a 2 alapgyakorlat - 1-2 izolációs gyakorlat kombója remekül beválna. Véleményem szerint hatásosabb lenne, ha az alapgyakorlatokkal alacsonyabb ismétlésszámokhoz és nagyobb súlyokhoz merészkednél, kihasználva, hogy lehet, és szerintem arra tutira jobban reagálna az izomzatod. Az egyízületes gyakorlatok mehetnek 12 ismétléssel, azok erre valók.
2012. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!