Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lesz valami baja a lábamnak...

Lesz valami baja a lábamnak ha olcsó futócipőt használok?

Figyelt kérdés

márkásra nincs pénzem :(

a témában tapasztaltak véleményét várom,de mindenki írhat :)


2009. júl. 14. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerinted ez egy jó meghatározás hogy olcsó? Talán valami márkát írnál, vagy képet linkelnél be róla legalább, de aki ez alapján megmondja neked az minimum jós.
2009. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem márkás..mindegy aki érti a kérdést az írjon :(
2009. júl. 14. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Attól függ. Még ugyancsak lehet sz*r cipőt kifogni akár adidasból is. Gondolom ha futócipőt akarsz venni akkor futni fogsz benne :D. A lényeg, hogy kényelmes és egy kicsit nagyobbat vegyél mint a lábad. Figyelj oda, hogy jól tartson ne hagyd el félúton :D, de kényelmes is legyen. Nekem sikerült kifogni 1500Ft-ért egy sima sportcipőt ami iszonyat jó (már 1 éve benne futok).

2009. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. júl. 15. 07:13
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát én sajnos nem hiszek ezekben a mesékben, hogy olcsó, netán 1500 Ft-os futócipő. Fontos, hogy a cipő tartsa a lábat és védjen az ütésektől. Végiggondoltad, hogy ha futsz, hányszoros erővel csapod a talpadat a talajba ahhoz képest, ha gyalogolsz? Szóval a következők várhatók:


a/ a talpadról cafatokban lejön a bőr;

b/ tönkremennek az izületeid;

c/ tönkremegy a térded;

d/ tönkremegy pár használat után maga a cipő is, mert nem ilyen igénybevételre találták ki.


Ha szerencséd van, az izületi és a térdproblémák nem azonnal jelentkeznek, de rövidesen biztos.


Ezt mind gyakorlat alapján mondom. 20 éve én is vietnámi tornacipőben kezdtem a futást meg a túrázást, de elsőre kikészült a talpam. Aztán volt egy márkátlan kínai tornacipőm, ami még az első használat alkalmával kilyukadt. De egyébként a szakirodalomnak is ez az egyöntetű véleménye.


Szóval a márkás futócipőkért nem véletlenül kérnek többet, azok többet is tudnak, jobban védenek és tartósabbak. Ami az árakat illeti, azért nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb. Az én márkám a Saucony, itt már 20.000 alatt is van nagyon jó cipő (bár nem sokkal alatta). Arra is vannak ajánlások, hogy hány km lefutása után kell cserélni a futócipőt. Az talán nem olyan nagy tragédia, ha ezt nem tartod be. Én heti 60-70 km futás mellett egy évig is nyűvök egy cipőt, bár ez már tényleg nem túl jó. Egy szó, mint száz, évi 20 ezret kéne beforgatnod ebbe a témába. Szerintem fontos és megéri. Hát ha nem megy, akkor próba, szerencse, lehet, hogy te túléled. (Erre akkor van több esély, ha nagyon sovány vagy, és mondjuk vagy lúdtalpas.)

2009. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Elég sovány vagyok de sajna csóró is :D
2009. júl. 16. 09:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt már egy ilyen kérdés. Esetleg nézd át azokat a válaszokat is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2009. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2009. júl. 16. 13:32
 9/11 anonim válasza:
hát azzal nem mész sokra. egy jó futócipőben alap hogy van légbetét. ez azért fontos mert megvédi a gerinced a rezgésektől és kíméli az izületeidet. fontos hogy jól tartsa a lábad mert külömben kificamíthatod a bogád. az is fontos hogy pont jó legye a lábadra mert ha kicsi akkor lejöhet a körmöd ha nagy akkor viszont csúszkál benne a sarka és ezért szintén kificamíthatod a bokád. ha nem tudsz újat venni akkor leglább azt tartsd be hogy nem aszfalton futsz mert az aztán odabasz egy rendeset a lábadnak! jó futást:)
2010. márc. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. márc. 29. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!