Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 egykezes súlyzóm, + 1...

2 egykezes súlyzóm, + 1 "padom" van otthon, ezek segítségével tudnátok nekem mondani olyan edzéstervet, és étrendet, ami nem szálkásít, hanem tömeget növel? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Elég vékony vagyok, viszonylag kevés izom van rajtam, ezért szeretnék "meghízni" izomra, és nem szálkásodni (lehet hülyeséget írok, de legalább egy 8-10 kilót föl szeretnék szedni izomra, nem vagyok szakértő, tehát elképzelhető, hogy túl sokat írtam). 1-2 hónapig a fent említett 2 db egykezes súlyzó + "pad" (egyenes pad, ahol háton fekve le tudom teljesen oldalra engedni a kezemet) kombóval szeretnék edzeni míg belejövök, később esetleg edzőteremben. Szóval tudnátok ebben segíteni? Miket, és mennyit egyek? Hogyan és mikor, mennyit súlyzózzak?
2012. aug. 31. 00:41
 1/9 anonim ***** válasza:
[link] itt mindenre választ találsz
2012. aug. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Így van, a body.builder.hu-n nagyon sok infó van, de elöljáróban pár dolgot azért tegyünk helyre. Testépítésben kétféle edzésterv/étkezés létezik, a szálkásító és a tömegnövelő. Először, ha izmosodni akarsz, akkor mindig tömegnövelni kell. Ennek a feltétele a súlyzós edzés (edzésterveket találsz az említett oldalon, mazsolázd ki azokat a gyakorlatokat, amik végezhetőek egykezes súlyzókkal), és a tömegnövelő étrend, ami testsúly kilogrammonként 2-2,5g fehérje és 5-6g szénhidrát. Egy egyszerű példa erre, egy 70kg-os embernek 140-170g fehérje és 350-420g szénhidrát kell, amit 6-700g csirkével és 5-600g rizzsel lehet fedezni. Persze nyilván ennél változatosabban kell enni, más forrásokból kell a tápanyagokat beszerezni. Legjobb fehérjeforrások: csirkemell, hal, tojásfehérje, túró. Szénhidrátok: rizs, burgonya, durum tészta, zabpehely. De ha nem akarsz ennyi húst megenni, akkor erre vannak a protein porok, ami egyébként edzés előtt és reggel a leghatásosabb.

A szálkásítás akkor jöhet, amikor úgy érzed, hogy szeretnéd, hogy az izmaid jobban kirajzolódjanak, mert tömegnövelésnél több-kevesebb zsír fel fog jönni rád az izom mellé. Szálkásítás arról szól, hogy ezt ledolgozod, ezáltal definiáltabbak lesznek az izmaid, kivehetőbben a tónusok. Az étrendben annyi különbséget jelent, hogy kevesebb szénhidrát és több fehérje, edzésben pedig nem változik semmi, de bejön pluszba minden edzés végén 40-60 perc kardió mozgás.

8-10 kiló egy jó étrenddel, kemény edzéssel és jó genetikával egy év alatt lehetséges. Nekem is most ez a célom, éppen a héten kezdtem neki. :)

Viszont az otthoni edzésnél használt súlyokat gyorsan "ki fogod nőni", max 1 hónap és irány a terem!

2012. aug. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van elég súlyod, akkor otthon is tudsz fejlődni. Én otthon 41 évesen is tudtam fejlődni, mert sokal intenzívebben tudok edzeni, mint teremben. Teremben sokan odajöttek hozzám dumálni és nem haladtam. Mondjuk nekem van 150 kg súlyom, guggoló állványom, fekpadom 60-60 kilóig felpakolható egykezes súlyzóim. így szerintem lehet fejlődni otthon is. Aki nem hiszi, annak küldök képet.:)
2012. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdéseiből ítélve a kérdező szerintem annyira nincs benne a témában, gyanítom, hogy nincsenek otthon széles választékban súlyok. :) Egyébként attól függetlenül, hogy jobban lehet haladni, hosszútávon megéri befektetni otthoni felszerelésekbe? Elég drágák ezek ahogy néztem...
2012. aug. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak azért írtam, hogy azért a másik oldalt is lássák az emberek, hogy igenis lehet haladni otthon is elég súlykészlettel. Nekem minden maszek gyártású, kivéve pár 10kilós tárcsát, de amúgy mindet egy szaki hegesztett nekem össze még 15 évvel ezelőtt.:) Nekem megérte, mert néha lemegyek terembe, ha meg akarom, akkor otthon gyűröm.
2012. aug. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem átolvasgatni a bodybuilder.hu-t, de annyit még hadd kérdezzek meg, hogy az igaz, hogy kis súlyok sok ismétléssel szálkásításhoz, nagy súly kevesebb ismétléssel tömegnöveléshez "való"?
2012. aug. 31. 13:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem ez hülyeség. A táplálkozáson múlik, hogy tömegelsz vagy szálksítasz. Ha nagy súlyokkal dolgozol, akkor az erőd fejlődik, ha meg sok ismétlést végzel akkor az állóképességed.
2012. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kis súllyal történő szálkásítás elmélete óriási nagy tévedés. Az edzés nem változik csak az étrend és több aerob edzés megy. Maradjanak a nagy súlyok, mert ha visszaveszel belőle, akkor izomvesztés lesz. Olvasnivaló: [link]
2012. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Montez,

azok a kézisúlyzók házi készítésűek?

Én vettem a shop.builderen egykezeseket, maximum 30 kilóig pakolhatók :(

2012. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!