Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudom kiszámolni a...

Hogy tudom kiszámolni a lehető legpontosabban a napi kalóriaszükségletemet? 16/F

Figyelt kérdés

Járok konditerembe és annak ellenére, hogy mindent szabályszerűen csinálok ( és semmi kiegészítőt nem eszek/iszok és nem is fogok ) akiszálkásodtam de sehová sem növök, pedig nem a szálkásító edzésmódot folytattam.

Tudom a növésben fontos szerepet játszik az étkezés ennek utána is jártam és azt írták, hogy a napi energiaszükséglettől többet kell bevinnem ( ez logikus is :D ) de halvány sejtelmem sincs, hogy hogyan kell kiszámolnom ezt. Nem tudnátok linkelni egy leírást ahol a lehető legpontosabban a nem, kor, tömeg, aktivitás és más paraméterekkel együtt számolhatom ki, hogy megközelítőleg mennyi energiát emésztek fel, hogy meg tudjam állapítani mennyit kellene ennem :D

Csak úgy mellékesen az a típus vagyok akin alapesetben sem marad meg a zsír, nem hízok ha egész nap csak ülök és zabálok sem...és nyúlga is :D


2012. szept. 30. 15:29
 1/3 dirtboy ***** válasza:

szálkásító edzésmód nincs is kondiban.

tömegeléskor nem kell kalóriát számolni.

amit számolni kell az a fehérje,szénhidrát,zsírsavak,ennyi

ha ebből a háromból beviszed a kellő mennyiséget aminek g/tskg a mértékegysége akkor lesz fejlődés és egyúttal a kalóriaszám is meglesz.

ezeken kívül persze rostakt és vitamint is be kell juttatni.

neked 2,5g/tskg protein,5,5g/tskg ch-t és 1g/tskg zsírsavat ajánlok kezdésnek.

ha így sem fejlődsz akkor emeld a ch-t 6ra.

2012. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kiegészítőktől meg nem kell félni, nem koksz, nem szteroid, nem káros, nem csalás, ha ez tart vissza.
2012. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dirtboy ***** válasza:

a kiegészítőkre ezt tudom ajánlani de nekem teljesen mindegy hogy veszel e vagy sem.

http://www.youtube.com/watch?v=yHnmsrMbqLY


[link]

2012. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!