Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyennek tartjátok a saját...

Milyennek tartjátok a saját karate stílusaitokat?

Figyelt kérdés

Én Shito Ryu-zok és ezt az egy ágat ismerem csak, tudom hogy a gyorsaságra épül leginkább. Sok kata van benne és kevés Kumite (legalábbis ahol én edzek ott jóformán nincs is).

Nagyon sokat foglalkozunk az alap technikák tökéletesítésével (tradicionális).

Milyen a Kyokushin, Shotokan és a Ashihara?

Arra lennék kíváncsi hogy mennyi benen a formagyakorlat, mennyi a küzdelem, és hogy ti a saját ágaitokat milyen hatásosnak tartjátok akár más ágakkal is szemben.

Nem olyan válaszokat várok hogy "ne karatézz mert az nemjó" ezek nemérdekelnek.

És légyszi olyan írjon aki csinálja is valamelyik ágat.

Előre is thx :)



2012. okt. 7. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

miért nem nézel le ezekre az edzésekre személyesen?

nálam alap,hogy 2 évente klubot,edzőt váltok.

2012. okt. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért nem nézek le az ilyen edzésekre mivel nincs a közelben Ashihara edzés :D (ez érdekelne a legjobban) és szerintem egy edzésből nem fogom tudni megállapítani hogy igazából mennyire élvezném ezen az ágon való továbbhaladást:)

Alap dolog hogy edzőt váltassz ? o.O Elég furcsa... ennyire sok edző/edzések vannak a ti környéketeken? És mi az oka a váltásoknak ? Nem tetszik, megunod ? Vagy netalán úgy érzed mindent megtanultál a 2 év alatt ? xDD

2012. okt. 8. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

semmi ilyesmi.

2 év alatt,mondjuk 8-10-15 fős csoportban,megismerek,kiismerek mindenkit,ők is engem,ez meg sparringnál egy idő múlva megszokáshoz vezet.

meg elkötelezni sem szeretem magam,túlzottan haverkodni se.

a vége mindig az,hogy edzés előtti délután már 4-5en hívnak,hogy megyünk ma,meg ilyesmi,meg az edzővel menni fellépni,szervezkedni.

ezért 1-2 sportágon belül maradva,de klubbot váltok időnként.


és de.

egy edzésből is le lehet szűrni,hogy van e dolgod ott.

sparringolsz egyet az edzővel,és ha simán lever,akkor van mit tanulni tőle.

ilyen rohadt egyszerű.

ha oldalról magyarázva tartja az edzést,nem vesz részt benne,nincs sparring meg ilyenek,onnan meg tipli.

2012. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na hát ettől félek én is hogy nincs sparring...mert ahol most vagyok dojo ott az edzések szét vannak osztva úgymondva övszin szerint... (túl sokan járnak oda és nem férne el egybe). Először még azt hittem hogy majd ahogy haladok övvel úgy fogunk kumitézni is. De mint kiderült ez koránt sem így van...És ezért keresek más edzőtermet, pl most nagyon nézegetem a Kyo-t mivel Ashihara nincs seholse a közelembe... Te amúgy milyen ágat tanulsz ? Mert gondolom a váltogatás az nem ágak között történik hanem csak dojok között :D Vagy tévednék ? :)
2012. okt. 8. 20:56
 5/10 anonim ***** válasza:

az ökölvívó termet nem nevezik dojónak.

akkor onnan lépj le mindenképpen.

ahol jól tudnád hasznosítani a karate alapokat,az a kickbox,és ott van sparring,meg fejre ütés is,plusz az edzőket sem kell istennek szólítani,elég az,hogy edzőbá.

2012. okt. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nmtudom hol említettem hogy ökölvívó edzésre járok :D ("az ökölvívó termet nem nevezik dojo-nak"-???)

Utánanézek hogy van e a közelembe kickbox edzés... am arról aztmondják hogy "gyenge"...te mit gondolsz róla? :)

Viszont a kérdés továbbra is fentáll. Aki jár valamiféle karate stílusra írja le a saját stílusával kapcsolatos 'élményei', tapasztalatait :)

2012. okt. 9. 21:34
 7/10 anonim ***** válasza:

arra írtam,hogy Én nem említettem azt,hogy karatéznék.

kipróbáltam még egészen kis koromban,de nem nekem valóak a természetellenesen merev mozdulatok,szabályok,mezítlábazás stb.

a kickbox gyenge-e?

egy bunyóst nem az adott stílus fogja minősíteni,csak kiegészíti,csiszolja az alap képességeit.

kick boxon a legtöbb helyen külön edzenek a kezdők és a haladók.

ezért alakulhatott ki az a kép,hogy gyengusz,mert elsőre a legtöbben kezdő edzésre néznek le.

bunyóztam tapasztalt kickboxolókkal,és kemény fickók.

kiváló ritmusérzék,gyorsaság,kőkemény állóképesség,nagyon jó ökölvívó tudás.

de nézz bele ebbe,szerintem meggyőző-

http://www.youtube.com/watch?v=rNvJEC5cHpY

2012. okt. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a 72% százalékos elég spártai válaszokat ad, de igaza van. A Rockyból a Dolph Lundgren jut eszembe rólad :D semmi lélek, csak a gyakorlat.


De egyébként minden benne van, ha egy edző csak oldalról magyaráz, japánul számolgat és félévente egy sparring van, akkor tényleg tipli. Jó, persze más ágban (MMA) hamarabb, gyorsabban célt lehet érni, mert az kifejezetten erre lett teremtve. Én nekem nemis kell az a brutalitás.


Én csináltam shotokant néhány évig, erősségei a gyorsaság és lehetőleg egy mozdulattal öld meg vagy törd el valamiét az ellenfélnek. Nagyobb távolságok, relative kevés számú technika, egyenes ütések.

Szerintem ezzel több támadó ellen is fel lehet venni a harcot, képzeld azt, hogy gyorsan állonversz egymásután két embert, azok talán törés nélkül nem is ússzák meg. Semmit földharc, tekerjük ki, feszítsük le, egyszerűségre épít. Hátrányai, hogy talán nem tanít meg annyira védekezni, és teis könnyen sebezhető maradsz (persze eddző kérdése is)


Aztán kyokushinoztam, kifejezetten a megacélosítás miatt. Mert hát olyan nincs, hogy mindent védesz, egyes ütéseket be kell nyelni. Nameg pszichológiai fölény, ha teljes erőből oldalbarúgnak, és túléled. Ez már közelebbi stílus, köríves mozdulatokat is ismer. Az Ashihara is hasonló, talán az még egy fokkal gyakorlatiasabb, van benne fejreütés is.


Én mondjuk személy szerint a shotokan felé húzok, mert még mindig jobb, ha az nyer, aki gyorsabb, pontosabb, mint AZ, aki pusztán erősebb, jobban bírja az ütéseket. De hát ez egy soha véget nemérő dolog, lehet, hogy majd 10 év múlva a kungfú-ban teljesedsz ki, mert az közelre sok kicsi technikákat szereti

2012. okt. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még csak annyi, hogy már nem csinálom, mert egyrészt találtam jobb játékszert magamnak, másrészt meg egymásbagyöpösödött zárkózott volt a társaság!!!
2012. okt. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én Kyokushin karatéra járok. Más fajta karatét még nem próbáltam ki, de nálunk nagyon jók az edzések. A közeli dojokkal gyakran tartunk közös edzést, és edzőtáborokba is meghívjuk egymást. Többféle harcművészeti ággal tartjuk a kapcsolatot, gyakran tartanak edzést box, kempo, judo,..... Mesterek. Nálunk szinten minden edzésen van bunyó.
2014. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!