Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futópadon gyors gyaloglás vs....

Aikiboxer kérdése:

Futópadon gyors gyaloglás vs. Kocogás között mennyi a különbség zsírégetésben?

Figyelt kérdés

Tehát ha futópadon gyaloglok mondjuk 7 km/h sebességgel 10 fokos emelkedőn 6 km-t, vs. ha ugyanezt a távot kicsit nagyobb sebességgel (7.5 km/h) de kisebb emelkedővel kocogom (4 fokos emelkedőn), akkor nagy a zsírégetési különbség? A pulzustól függ? A gyaloglás milyen izmokat fejleszt inkább?


A család nőtagjainak készítek mellkímélő edzéstervet, de engem is érdekel a gyaloglás. Kis súlyzót kell fogni kézben? :)



2012. okt. 14. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nem a pulzustól függ, Hanem a laktátküszöbtől. A pulzusmérés csak egy becslés a LK-ra.


A gyaloglás szerinted milyen izmokat fejleszt? Ez költői kérdés volt ugye?


Zsírégetés: (Ez bonyi lesz, van benne kb hetedikes fizika, meg matek) A zsírégetés ott lesz nagyobb amelyik edzés alatt több edzésmunkát végzel el. A munka teljesítméy szorozva idővel, vagyis mekkora energiát használsz el egy adott időben, hogy elvégezz egy munkafeladatot (edzést, pl.)


az emelkedő tulképp egy derékszögű háromszög, amelynek a "c" átfogója az edzés időtartalma (6/7, 6/7,5) a rövidebb befogóval (legyen a) szemközti szög (legyen alfa, 4 ill 10 fok. (ez a teljesítmény) a munka pedig az a befogó hosszával lesz kifejezhető. Nincs más hátra, mint az átfogóból és az alfa szögből kiszámolni a két eltérő háromszög "a" befogók hosszát (sinusalfa*c), amelyik nagyobb, ott lesz nagyobb a zsírégetés.


kellemes számolgatást.


Kézisúlyzó? miabüdösfrancnak? addjá a kezébe két bevásárlószatyrot inkább... kézisúlyzó, b+

2012. okt. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes vagy (és főleg flegma). Először is, hogy milyen izmokat fejleszt jobban, komolyan kérdeztem, hozzáértőtől. Pl. a futópadon futás teljesen más izmokat használ, vagy máshogyan, mint a talajon futás, mert hiányzik belőle a lökő mozdulat, ahogyan ellököd magad a talajtól. Profi futónak is izomláza lesz a futópadtól -- mondta.


A hetedikes fizika okfejtésed megintcsak kotnyeleskedés, ugyanis ilyen erővel a helybenfutás, ugrálókötél semmi energiát nem igényelne, ugyanis 0 métert haladsz és 0 emelkedővel, azaz egy helyben állsz. Nem igaz? LOL.


Tehát, azonos sebességű és távolságú kocogás nyilván több energiát éget, mint a gyaloglás (mivel van benne még egy lökő mozdulat is), erre lennék kíváncsi.


Hozzáértők válaszára inkább. Köszi.

2012. okt. 14. 12:59
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Fail, kis hülye, mert az ugrálókötelezésnél is elemelkedsz a talajról, csak visszaesel, de a gravitáció ellen munkát végzel. (bakfék, a futópadon is egyhelybe maradsz), ha csak öt centit emelkedsz ugrásonként, az egy közepes tempónál 140*5 centi egy perc alatt, 40 perc pedig szummázva kb olyan, mintha felszökdelnél egy felhőkarcoló tetejére.


Ennyit a hozzáértésről. És még neked van pofád válaszolgatni kérdésekre...

2012. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:
100%
Pontosan nem lehet megmondani, a szívritmus jó közelítés. A futás több energia, mint a járás, mert futásnál minden lépés ugrás. Mind a kettő az izmok állóképességét fejlesztni, tehát nem fognak vastagodni - csak kicsit. Fél óra, egy óra gyaloglás kevés zsírt éget, mozogni fontos, de nem a zsírégetés miatt.
2012. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 legion ***** válasza:
Ha nem vagy biztos magadban,akár ki is léphetsz a GYM négy fala közül,és futhatsz.Teljesen ingyen,vannak futópályák,és félreesőbb városrészek.És akkor még férfinak is érezheted magad,és nevethetsz a gnómokon az edzőteremben....ha nő,vagy,akkor is hidd el,sok nő jár a futópályámra futni,és megalázzák ezzel az edzőteremtöltelékeket...légy több náluk!
2012. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Legion!


Először is köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Megtisztelsz vele.


Kérlek, legközelebb a kérdést is olvasd el figyelmesen. Főleg ezt a tételt: "a család nőtagjainak készítek MELLKÍMÉLŐ edzéstervet".


Tehát olyan hölgyekről beszélünk, akik nem szeretnek futni. Sem edzőteremben, sem szabad ég alatt. Érted? Power walkingot lehet szabad ég alatt is csinálni, de csak akkor lehet normálisan, ha a Normafánál vagy hasonló helyen laksz. Máskülönben ott az edzőterem.


Én egyébként szabad ég alatt futok, de nem rólam van szó.


A gyurmateremben edzőkről pedig nem tudom, miért beszélsz ilyen becsmérlően, én másfajta edzőtermekben edzek (dojo, bokszterem stb.), de minden teremnek megvan a maga hangulata, én teljesen megértem azokat, akik gyurmaterembe járnak akár csak a társaság miatt is.


Végezetül pedig néhány olyan tényező, ami miatt valaki arra kényszerülhet, hogy futópadon fusson:

- Nincs a közelben zárt futópálya, és a kóbor kutyák vagy a forgalmas utak miatt nem mer az utcán futni. Falun pl. nem egy nagy élvezet futkorászni, miközben ordas nagy kuvaszok erednek a nyomodba...

- Télen, jéghidegben.

- Ha futás után mást is akarsz edzeni.

2012. okt. 20. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!