Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a tegnapi edzésem miatt csak most, másnap délután kezd izomlázam lenni?

Figyelt kérdés
Régen másnap reggel már mozognni nem bírtam általában, most meg egyre később jön.
2012. dec. 6. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van mindig, hogy nem másnap reggel, hanem estefelé jön ki rajtam. Egyébként én 24 vagyok, régebben nálam sem így volt. Talán van valami összefüggés az öregedéssel, passz. :)
2012. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 JayC ***** válasza:

megfigyeléseim a következők:


ha akár késő este edzek le, és éjjel legalább 9-10órát tudok aludni, akkor már reggel is erőteljesen érezhető.


de általában rettentően kevés alvás jön össze, kb 5-7óra, így reggel enyhe, délutánra,este fele erőteljes az izomláz.


szóval a regenerációval-pihenéssel van összefüggésbe szerintem, meg egyéni dolog is, mert van akinek sosincs izomláza, pedig keményen megedzi az izmokat...

2012. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ha kevés alvás megy, akkor később jelentkezhet az izomláz.
2012. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

megerősítem.

ha keveset alszom,akkor jön ki délután-este.

2012. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

18:44

akinek nem jön ki egyáltalán annak valszeg azért van mert eszik valami port edzés után, ami miatt nem képződik annyi tejsav. Amőgy lehet valami abban amit írtok mert az alvás az messze nem kielégítő...

2012. dec. 7. 00:21
 6/6 anonim válasza:
igen, nálam is igy van ahogy irjátok, amugy akkor nincs izomláz ha nem hetente mozogtok 1 adott izomcsoportra, vagy néha nyújtatok is, ennyi a titka :)
2012. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!