Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 6 hónap alatt fogytam 8 kilót...

6 hónap alatt fogytam 8 kilót diéta nélkül, csak mozgással, főleg kocogással. Édességet is ettem ugyanúgy, kenyeret, mindent. Még 8-10 kilónak kéne lemennie. Igaz az, hogy az utolsó pár kiló már nem megy le ilyen könnyen?

Figyelt kérdés
Vagy számíthatok rá, hogy ugyanígy lemegy majd a többi is?
2012. dec. 29. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Ez az emésztésed, táplálkozásod és anyagcseréd kérdése.

Ahogy az eddigi fogyásod sem a kocogáson múlt, hanem az életviteled melletti táplálkozásodon és a tested állapotán. Fiatal korban, viszonylag egészségesen könnyű fogyni, kicsit kevesebb evéssel, kicsit több mozgással..


Aztán később csodálkoznak a könnyedén fogyó emberek, hogy már minden nap edzenek s mégsem fogynak.


Ha eddig ilyen jól ment a fogyás (gratuláció) lehet, hogy ebben az ütemben továbbra is menni fog. Ha nem, akkor esetleg mégis változtatsz a táplálkozásodon :)

2012. dec. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Azonban a kocogáson múlt én úgy látom, mert amíg nem mozogtam, nem is fogytam.

Én is remélem, hogy nem kell diétáznom ezután sem.

Nem tudom mik a tapasztalatok. Csak azt hallottam, hogy az utolsó kilókat nem lehet megúszni diétázás nélkül.

2012. dec. 30. 00:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit összetett ahhoz, hogy 1-2 mondatban válaszoljak. Kicsit kifejtve, a fogyás lényege az, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amit felhasználsz. Lehetséges, hogy Te épp a határán voltál ennek a szintnek és így, hogy elkezdtél mozogni már pont "beestél" ez alá a szint alá, a szervezetednek nem volt elég energiája a bevitt kajából, így égetett zsírt és izmot is, tehát fogytál. A diéta lényege az lenne, hogy az izom/zsír veszteség aránya megfelelő legyen, különben össze-vissza evéssel sok izmot is veszítesz és így lassabban változik a testkompozíciód, tehát az "összhatás". A továbbiakról pedig, mint látod már nem elég ez a mozgás. Fogytál, kevesebb kiló vagy, a testednek kevesebb energia is elég az optimális működéshez, tehát az eddigi recept értelemszerűen nem fog működni. Kéne egy normális étrend és a mozgás maradjon meg ahogy eddig.
2012. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

.. erre írom én, hogy fiatal, egészséges szervezet, mozgással kicsit több energiát adsz le.. de meg kell tanulni, hogy nem így működik az emberi szervezet.



Na de, hogy az utolsó kilók hogy mennek le, ez attól is függ hogy mit nevezel utolsó kilóknak. Ez egy egészséges, a mai vékony divattól eltérő testtől terjedhet egy egészen leszálkásodott mondjuk versenyzői testig. Mi is pontosan az utolsó néhány kiló? :)

2012. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, nem leszálkásodásig, csak normál nem túlsúlyos állapotig.
2012. dec. 31. 00:44
 6/6 A kérdező kommentje:

167 centihez kéne 59-60 kilónak lennem. Mint régen.

Bár többek szerint gebe voltam akkor.

2012. dec. 31. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!