Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő vagyok, és nem vagyok...

Kezdő vagyok, és nem vagyok tisztában pár alapdologgal, hogyan is álljak neki?

Figyelt kérdés

1: szabadsúly vs gép: Ismerőseim egy része esküszik hogy minimálisra szirítsam le a gépes gyakorlatokat, mások szerint viszont elég ha minden izomcsoportnál 1 gyakorlatot szabad súllyal végzek. Ti mit tanácsoltok?


2: tömeget szeretnék növelni, mivel alig van rajtam izom vagyok, viszont a hasamból szeretnék leadni. Szóval jó ez az edzésterv? 1. nap: mell-bicepsz 2.nap:aerob edzés 3. nap váll-hát 4.nap aerob edzés 5. nap láb tricepsz 6-7. nap pihenés.


3: Az edzés hossza: Valaki arra esküszik hogy egy óra alatt meg kell lennie az edzésnek, viszont sokan másfél-2 órát is edzenek, melyik a jobb, célszerűbb?


Köszi a válaszokat.



2012. dec. 31. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

na kezdjük az első az igaz nem kell teljesen kizárni a gépeket de mindig jobbak a szabadsúyok

második:naturálban nincs tömegnövelés és szálkásítás egyszerre,tehát izmot építeni és fogyni nem tudsz főleg nincs helyi zsírégetés,előszörszedje fel egy kis tömeget 15-20kilótmajd szálkásíts ha van rajtad elég izom na meg zsír

harmadik:embere válogatja olyan 50perc és 1óra 30 között normális

2012. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Teljesen mindegy. Viszont súlyzókkal és gépekkel sokkal egyszerűbb edzeni, mert könnyen szabályozható a terhelés.

2. Ha tömeget szeretnél növelni, akkor a hasad marad. Ha fogyni szeretnél, nem nagyon tud nőni az izomtömeg. Tehát vagy először növelsz, és után próbálsz leadni zsírból, vagy először lefogysz, és utána kezdesz építeni.

3. Én is azt mondom, ne legyen hosszabb egy edzés 1 óránál.

2012. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Inkább szabad súly kiegészítve géppel.

2. A terv jó, de egyszerre nem tudsz zsírból fogyni és izmot növelni, mivel különböző étrend kell hozzá. Zsírleadáshoz szálkásító diéta, izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend kell.

Edzés: max 60-80p, ha ennél több megy, akkor az nem edzés csak p*nalegyezés! ;)

2012. dec. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2012. dec. 31. 19:22
 5/5 Tyler913 ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy,felejtsd el a gépeket,és szokd meg előbb a saját testsúllyal,illetve szabad súllyal végzett gyakorlatokat: húzódzkodás,tolódzkodás,fekvenyomás,guggolás,evezés,

elemelés,fej fölé nyomás.

Fura,hogy a hátat (ami kva nagy izomcsoport) a vállal dolgoznád meg,a relatíve kicsi tricepszre meg hagynál egy teljes napot.

Egyébként ha tényleg kezdő vagy,szerintem nem kéne ennyire osztott edzéstervet követni,mehetne alsótest-felsőtest edzés is heti 3x,bár a nálam tapasztaltabbak majd megírják,mennyire jó ötlet.


Aki 1,5-2 órát edz,az valamit rosszul csinál (kivéve,ha ebből fél óra kardió,fél meg bemelegítés). Ha tartod a pihenőidőket és optimális a terhelés,max 1 óra (de inkább 45 perc) alatt végezned kell a tiszta súlyzós munkával.

2013. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!