Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudok izmosodni?...

SirRasor kérdése:

Hogyan tudok izmosodni? Hízni? Gyors az anyagcserém, de sokat eszem és sokat mozgok, mégsincs eredménye

Figyelt kérdés
4 éve már kajakozom de semmi hatás, másfél évig kondiztam is de semmi. Fél éve minden nap járok úszni, de semmi. 1 hete már azt csinálom, hogy reggel 1 órát kajakozom, este 1 órát futok és 1 órát úszom és még mindig nincs látványos változás. Mit csinálok rosszul? Vagy ha gyors az anyagcserém, sose lehetnek normális izmaim? (ja azt is próbáltam, hogy csak lustultam a számgép előtt és pusztítottam a sajtos pufit mint Cartman, de ez se vált be hízásilag) Na meg amióta futok, fogytam 2 kilót :D 177 centi vagyok és hozzá 56 kiló. Férfi.
2008. máj. 30. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Az izom növeléséhez túl kell terhelni az izmot edzésen és túl kell enned magad, hogy legyen miből építkezni.

Mindíg irigyeltem az ilyen embereket, akik nem híznak el, akármit is esznek.


A sortolásodról annyit, hogy ha tömeget akarsz, hagyd el a futást, úszást, ezek a mozgásformák nem alkalmasak izomnövelésre. A gyúrást is úgy kellene, hogy maximális intenzítással, minden edzésen csak egy izomcsoportra edzeni és egy héten egyszer kerüljön sor mindegyik izomcsoportra.

(mell, hát, váll, kar, láb) Ez heti 5 edzés.

Legfőképp az összetett alapgyakorlatokat csináld, az elkülönítő gyakorlatokat, csigás bohóckodást hagyd meg későbbre. Amit lehet, szabad súlyal.

Sok pihenés, regenerálódás az edzések között. A kajakozás csak kiveszi az energiád. Hejette inkább egyél:

Sok vörös hús, tészta, rizs, tojás, edzés után egyszerü szénhidrát + fehérje turmix, lefekvés előtt fehérjeturmix + eszenciális zsírsavak (omega 3,6)

Ne aggódj, előbb-utóbb mindenki eléri a célját, pár év múlva már inkább a szálkásítással lesz problémád, és nem győzöl majd futni meg kajakozni, hogy megtartsd a formád.

2008. jún. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és így biztos híznék, de ezzel is van egy gond. Ha elhagyom a futást, az úszást meg a kajakozást, akkor meg nem leszek edzett. Igaz túlzás ennyi mindent csinálni. Lehet megtartom az úszást, mert jó a gerincemnek meg megmozgat rendesen és mellette akkor elkezdem a fenti kondit, aztán majd meglátjuk mi lesz.
2008. jún. 1. 07:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó régi kérdés már ez.

Csak kiváncsi vagyok hogy a Kérdező fejlődött-e tavaly óta?:)

2009. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Természetesen izomtömeg fejlődésre gondolok :)

HÍztál-e azóta, hány kiló vagy most?

2009. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kérlek szépen semmi változás, úgyhogy abba is hagytam az ilyen jellegű sportolást. Most már csak annyit csinálok, ami éppen aktuálisan jól esik, például 2 naponta a szokásos hasizmos gyakorlatot, hogy megmaradjon a szép kockás has.


Viszont szeptember környékén bátyám rávett, hogy menjek el vele Wing Chun-ozni (gyengébbek kedvéért harcművészet, kung-fu) és elég durvás edzéseik vannak normális bemelegítéssel stb, szóval azóta 60 kiló környékén vagyok.


Számos pszichikai dolog elindíthatja a hízást, lehet a munka is rátett egy lapáttal, szóval inkább nem jelentem ki 100%-os biztossággal, hogy a kung-fu indított-e el, de a lényeg, hogy már nehezebb vagyok.


Egyéb kérdés? :)

2009. dec. 27. 07:46
 6/10 anonim ***** válasza:

hmmm. Örülök hogy akkor jól érzed most magad.

De én úgy híztam egy hónap alatt 6 kilót hogy csak napi 2-szer ettem, de akkor nagyon sokat. Ugyan is így nagyon lelassul az anyagcsere. A többszöri evés csak gyorsítja, mert a szerevezeted úgy érzékeli h folyamatosan kap tápanyagot és így könyebben "kidobja" a kaját.

Na mindegy, azért sok sikert a továbbiakban :)

2009. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
nekem is ugyan ez a problémám, gyors anyagcsere , nem hízok, ha hizok is 1-2 kilot ami ritka azonnal vissza is dobom, vicc az, h én is sportolok mellette, enyhén kockás a hasam, mellizom viszont szép, kicsi de rámondható h van ott valami, az első hozzászóló tanácsát kipróbálom, köszönöm én is
2010. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szedjél tömegnövelőt reggel meg este az megteszi a hatását hiddel vagy creatint akkor az antikatabolizál felvizesit és tuti h pár hónapon belül felszetsz pár kiló izmot
2010. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sittnagyur12 válasza:
Szia!Látom régi ez a kérdés, de semmiképpen ne szedj izomtömegnövelőt, mert ha leálsz akkor összemész újra 56kg-ra lehet ha szede felmész 65-re vagy többre, de ha abba hagyod akár visszaeshetsz 56-ra, vagy alá.
2011. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
így van szégyenlem magam velem is ugyan ez van szedtem fehérjét is meg egyéb dolgokat és 2 hónapra kórházba tett sok gyógyszert kellett szednem hogy ne a májam se menjen tönkre és most itt vagyok 180 cm és 58kg elég ciki és nagyon meg bántam!
2013. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!