Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrásnál igaz az a mondás,...

Gyúrásnál igaz az a mondás, hogy "akkor jó, ha fáj"? Ha igen, akkor nekik mindig fáj valamijük, valamelyik izmuk edzésen kívüli időben?

Figyelt kérdés

Gondolom a gyúrósok az edzések során bedurrantják a karukat, edzenek és érzik a fájdalmat utána, mivel megdolgozták az izmot.

Korábbi kérdéseknél olvastam, hogy akkor jó az edzés, ha bedurran az izom.



2013. febr. 10. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A "durranás" érzés célszerű és helyénvaló a hatékony edzéshez. A szabályosan, helyesen hajtod végre a gyakorlatokat, különbséget tudsz tenni közöttük, hogy számodra, melyik okoz megfelelő "durranás"-t az izomban, ami vérbőség és az izomrostok kikészülése. Fontos azonban, hogy meg tudd különböztetni az ízületi fájdalomtól. Láttam már olyan idióta személyi edzőt, aki szerint pl. egy lábedzés után a kattogó térd és fájó térdkalács normális és a jó edzést jelenti. Na az ilyen idiótát sem engedném többet kuncsaftok közelébe. Azonban a normális, jól eső durranás érzés, amit Arnold az orgazmushoz hasonlított, helyénvaló és jó.
2013. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha edzésen kívül is fáj valami, ott gebasz van:)

Ezt a fájdalmat sem úgy kell elgondolni mint amikor belerúgsz az ágy sarkába, hanem amikor már az x.-ik ismétlésnél nem bírod tovább, már fáj az izom de még mindíg nyomod.

/szerintem/

2013. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Olyan fájdalom, amit nem érzel alapból, csak akkor, ha feszited pl. a karodat, vagy nyomogatod az izmodat.

Tehát csak egyes mozdulatoknál, vagy ha izmost nyomogatom fáj.


Ilyen fájdalomra gondoltam.

2013. febr. 10. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!