Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha két focicsapat játszik...

Ha két focicsapat játszik egymás ellen,2,50 es szorzó van a vendég győzelemre és a hazaira is, akkor miért fizet 3,10 es szorzót a fogadóiroda a döntetlenre?

Figyelt kérdés
Ha a vendég és hazai csapat győzelmére is ugyanannyi az esély, akkor a döntetlenre miért kisebb az esély?

2013. febr. 12. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert általában az x ritka,inkább valaki nyer,de ez függ a csapatoktól is!Pl. Liverpool-Norwich City az X lenne a második legnagyobb szorzó!
2013. febr. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De most nem konkrét példát írok, hanem képzeljük el úgy mintha két ugyanolyan képességű csapat játszana a fogadó iroda szerint is.
2013. febr. 13. 07:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem azért,mert x az ritka!
2013. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A tegnapi Real Madrid-Manchester meccsen az X 5.0 volt (ha jól emlékszem)
2013. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Helló!


Ezen már én is filóztam. Én arra jutottam, hogy azért magasabb a szorzó a döntetlenre, mivel a focit gólra játsszák, hiszen miután elkezdődik a meccs, mindkét csapat arra hajt, hogy gólt rúgjon, nem pedig arra, hogy megvédje a döntetlent. Tehát a csapatok a győzelemre játszanak, nem pedig a döntetlenre. Ha az lenne, hogy X-re játszanának, akkor a mérkőzés elejétől fogva beállnának védekezni...

Viszont ha az egyik csapat gólt szerez, akkor a másik már nem a vezetésre fog hajtani elsőként, hanem az egyenlítésre, de a vezetéssel rendelkező csapat is ugyanúgy törekszik a gólra (általában).

Régen 2 pont járt a győzelemért, s észrevették (főként az olaszoknál), hogy a csapatok úgy játszanak, hogy a mérkőzés elején rúgnak egy gólt, utána pedig beállnak védekezni. Majd ezt kezdte átvenni a többi bajnokság is. Ennek a hatására emelték meg a győzelem értékét 3 pontra, így már nem volt értelme döntetlenre játszani, hiszen a győzelem felér(t) 3 döntetlennel.


Röviden összefoglalva: az odds azért magas döntetlenre, mert a csaptok a győzelemre játszanak, nem a döntetlenre. Ezt igazolják is az eredmények: sokkal kevesebb a döntetlen meccs, mint a győzelemmel végződő.

2013. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!