Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás edzéssel - Bőrfeszesség...

Fogyás edzéssel - Bőrfeszesség megőrzésével! Megoldható?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Az lenne a kérdésem, hogy kisebb túlsúllyal rendelkezem, alkatilag inkább mezo és endomorf közé raknám magam (176 cm magas, 80kg, széles vállak, keskenyebbek csípők, 23 éves vagyok, fiú), de szeretném lesikálni magamról a zsírt, egy bizonyos mértékik, szóval csöppet "szárazzá" tenni magam, olyan... 8-10%-os testzsírral.... Mi a teendő, ha nem szeretném, hogy a bőröm elveszítse feszességét, ne "lógjon" itt-ott... Legfőképp a has a problémás terület, és egy minimálisat a comb... Kar, vádli, alkar, hát, fenék, vállak elég jó, talán még deréktájon van némi... Sosem próbáltam még levinni ennyire a testzsírszázalékot, szóval nem tudom, elveszti-e majd a bőröm feszességét, lesz-e ilyen problémám, s ha igen, hogy tudom megelőzni. Ahogy számolgattam, kb. 300-500 kalóriadeficittel zárom a napot, vagy talán még kevesebbel, csinálok aerob, interval edzéseket, ám ezeket megelőzi egy jó félórás, a legtöbb testizmot megcélzó gyakorlatok csokra. Előre is köszönöm válaszotokat.

Utólagos kiegészítés: nem igazán voltam hízékony eddig sosem, de az utóbbi időben egy elég hosszadalmas (4-5 hónapos) kortikoszteroid kúrán estem át (allergia), s van egy sanda gyanúm, hogy ez okozta a hízást...


2009. szept. 7. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Figy a bőrfeszesség megőrzése attól függ milyen gyorsan fogysz. Magyarán a heti 1 kg tól nem lesz "ráncos" a bőröd de a mondok 1 hülyeséget heti 10 kgtól az lenne tuti, szoval nem a kaloriatól, hanem a fogyás sebességétől függ, és attól is hogy előtte, mekkora volt a "hasad" , mer ugye ha kicsi akkor mi ráncosodna, ha nagy meg szinte biztos hogy ráncosodni fog.
2009. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nagyjából igaza van az előző válaszolónak, de a bőröd típusától is függ van akinek rugalmasabb a bőre, illetve szerintem a sok folyadékfogyasztás rengeteget számít!
2009. szept. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A kor is számít mert minél fiatalabb vagy annál magasabb a tested víztartalma és feszesebb a bőröd
2009. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!