Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Női tömegnövelő étrend (ha...

Női tömegnövelő étrend (ha nem akarok porokat szedni)?

Figyelt kérdés

A bodybuilder.hu - nem találtam női étrendből csak diétásat, a férfi tömegnővelő étrendek meg szerintem nem az én 46kg súlyomhoz valók. Be lehet vinni a szükséges mennyiséget porok nélkül napi 5x-i étkezéssel? ( + 2l folyadék + magnéziumot meg kálciumot szedek 2-3x egy héten)

Kb. 100g fehérje meg 120g szénhidrát jó lenne? Kondi után egyből 2-3tojás(sütve) + szőlőcukor(20-30g) nagyon kevés?


(Lehet, hogy naiv kérdés de... ha van olyan gép amin a képen ahol jelölve van, hogy milyen izmokat dolgoztat meg és pl. hasizomnál minden be van jelölve akkor elég csak azt a gépet használni hasra?)


2013. febr. 27. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


"Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Edzés:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]


De, jók neked a "férfi" étrendek is, nincs különbség nemileg, csak éppen a saját súlyodra átszámolod. na jó, annyi különbség van, hogy szénhidrátból nem 5-6, hanem csak 3-4 g kell testsúlykilónként. A poroktól meg nem kell félni.

[link]

[link]

2013. febr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
am semmi bajon nem lesz egy ilyen (pl: Scitec, biotech) fehérjeportól, ez csak kaja, az Európai Élelmiszer Biztonsági Hatóság is ellenőrzi ezeket meg az Antsz engedély is kell hogy ilyet áruljon vki, szal itt nem lehet csalni...
2013. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Jaaaaaaaaaaaj de jo hogy van ilyen topic!En is eleg sovanyka vagyok, illetve ugy mondanam, hogy a sulyom 45 kg körül. Na most en ezt olvastam body.builderen

A szénhidráttal szerintem óvatosnak kell lenni. Én azt ajánlom, hogy egy nő induljon ki 3 g/ testsúlykilogramm szénhidrátból. Egy férfi szemszögéből nézve ez nagyon kevés lehet tömegnöveléskor (talán egy eddig „hagyományosan” táplálkozó nő is kiakad ezen, hiszen kevesebbet fog fogyasztani, mint az előtt valószínűleg) de a helyzet az, hogy majd diétánál mindenki rájön, hogy a szervezet milyen kevésből is eléldegél úgy, hogy közben nem fogy az ember… Szóval induljunk ki a 3 g-ból és később, ha nincs növekedés (ami azért hetente maximum fél kiló legyen, tehát érdemesebb inkább a havi 1-2 kilót méregetni) akkor lehet megemelni mondjuk 1 g-mal.

2013. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Heti hany kg hizasra lehet szamitani?
2013. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!