Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Már csak 25 cm-re vagyok a...

Már csak 25 cm-re vagyok a teljes angol spárgától. Ha hetente 4x nyújtok (hogy a többi nap gyógyuljanak az inak, izmok) akkor kb mennyi idő múlva fogom tudni megcsinálni a spárgát? És tudtok ajánlani valami nyújtógyakorlatot?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktam, hogy lemegyek amíg tudok és utána rugúzok. Ezt szoktam 3x. Nemsokára még azt akarom, hogy egy segítőnek a vállára teszem a lábam, és ő lassan elkezd felegyenesedni. Ajánlanátok még valamit?
2013. márc. 5. 17:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam hogy 15/F vagyok és azért csinálom hogy jól, szép magasra menjenek a karate rúgások.
2013. márc. 5. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt tovább olvasol, szögezzük le, hogy lemegy a FRANCIA spárga - az angolt soha nem próbáltam -, illetve azt is, hogy már több éve csinálom is, lényegében rendszeresen.


Először kocogok, majd célirányos nyújtásokat végzek (a nyújtás időtartama kb. 15 perc) Ezután lefelé spárgába majd két kézzel támaszkodom, rugózok. Másodjára ugyanez. Harmadjára amikor már majdnem lent vagyok, elkapom valamilyen tárgynak a szélét és abba kapaszkodom 2 ujjal. A 4. "ismétlésnél" a bal lábamat fordítom egy kicsit befelé és azzal támaszkodom, a másik természetes helyzetben van (sarkon). Ezt még eljátszom párszor, közben oldalra ill. magasra is rúgok; a talpam merőleges (vagy párhuzamos? mindig keverem...) a mennyezetre.


A lényeg az, hogy komolyan gondold, akard, és ne állj meg, ha fáj, mert akkor soha nem fog menni. Kitartás ;)

2013. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha már írtózatosan fáj még mindig tartom kb fél percig :) Csak azért próbálom óvatosan, nem akarok izomszakadást.
2013. márc. 5. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit, hogy próbáljon meg lenyomni. Engem mondjuk nem ez lendített át a holtponton, de hátha jó valamire. A lényeg, hogy komolyan gondold, nem lesz ott izomszakadás, ne gondolj ilyenekre. Legalábbis én anno így ideologizáltam meg :)
2013. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát azt én sem szeretném :) És igen nagyon komolynak gondolom és komolyan is veszem.
2013. márc. 5. 18:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Téged egyébként mi lendített át a holtponton?
2013. márc. 5. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Jean-Claude Van Damme, talán :D Minden filmben spárgázik, de nagyon komoly szinten. Főleg a Karatetigris 1 c. filmben tetszett az a spárga a ring kötelein. Vagy a Barlang c. filmben Juno "lábemelése". Elhatároztam, hogy onnantól kezdve még keményebben fogom csinálni: még hosszabb bemelegítés előtte, még több nyújtás, és aztán annyi ismétlés a spárgából, amennyit csak tudok. Volt itt már olyan, hogy próbáltak lenyomni, megfogtam magam előtt egy függőleges tárgyat és abba kapaszkodtam és úgy mentem lefelé, végül eljutottam oda, hogy már csak a lábaimon támaszkodom és a karjaimat összefonom a mellkasom előtt.


Nálam egyébként a legelső sikerélmény akkor volt, amikor elhatároztam, hogy na, most levideózom magam, és itt nincs mese meg kell csinálni. És valahogy sikerült :P


Most is csak annyit tudok mondani mint az imént: gondold nagyon komolyan, legyél motivált, a fájdalommal ne törődj, és a nyújtásokból minél többfélét csinálj, minél tovább eleinte.

2013. márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!