Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Már több mint 1 éve járok...

Már több mint 1 éve járok konditerembe edzeni heti négyszer és a jelenlegi edzéstervemről szeretném kikérni hozzáértők véleményét. Segítenétem, mert már nincs több ötletem?!

Figyelt kérdés
Szóval a jelenlegi edzéstervem így szól: hétfő/mell, kedd/bicepsz-hát, szerda/pihenő nap, csütörtök/láb, péntek/váll-tricepsz. Na már most én ezen változtatni szeretnék csak nemtudom, mit-mire?... Ezért szeretném hozzáértők tanácsát kérni ezzel kapcsolatban
2013. márc. 9. 21:44
 1/5 Dogmatix91 ***** válasza:

Miért szeretnél változtatni? Megálltál a fejlődésben vagy csak meguntad? Azért leírom én hogyan edzem most a különböző izomcsoportokat. (napokat nem írok, mert a suli miatt sajnos sokszor csúszik a program)

- Mell+váll+vádli

- Hát+has

- Láb

- Kar+has


Ha úgy gondolod, akár a lábat is szétszedheted hajlítóra és nyújtóra. Én a helyedben lehet, hogy inkább edzésmódszer váltanék. Ha még nem próbáltad a magas ismétlésszámokat, akkor 1 próbát megér. Esetleg néha egy-egy szuper- , tri- vagy óriásszett.

2013. márc. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát igen mintha egy pár hónapja megrekedtem volna és ezért gondoltam a változtatásra...meg pl. bicepsz-hátnál ha bicepszel kezdek utánna nembírok húzódszkodni hátra és ugyan ez fordítva ezért gondoltam segíthetne a változtatás.

Egyébként a mell-vállat lehet egyszerre, mert én próbálom a kettőt mindig a legtávolabb helyezni egymástól:)

2013. márc. 10. 16:30
 3/5 Dogmatix91 ***** válasza:
Nekem bevált. Viszont mindig mellel kell kezdeni, mert ha fáradt a vállad akkor könnyebben megsérülhetsz pl. fekvenyomásnál. Sokan a bicepsz-tricepszet sem szeretik egyszerre edzeni. Kísérletezni kell, sajnos ez ilyen. Azt is lehet, hogy most 1-2 hónapig mást csinálsz, aztán visszatérsz a régi edzéstervre.
2013. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, kifogom próbálni!:)
2013. márc. 10. 18:39
 5/5 Dogmatix91 ***** válasza:
Még esetleg annyi, hogy koncentrálj a csúcsösszehúzódásra, ha kell akkor használj kisebb súlyokat, de a maximális nyúlás és összehúzódás kulcsfontosságú lehet. + nem tudom mennyit szoktál nyújtani, de az is megoldás lehet a fejlődéshez, ha rendszeresen lenyújtasz edzések után, vagy akár még külön nyújtasz otthon egy órát pihenőnapon (bemelegítés után)
2013. márc. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!