Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki elkezd tömegnövelőt...

Ha valaki elkezd tömegnövelőt szedni, milyen káros következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Nem tömegnövelő étrendre gondoltam, hanem a különféle szerekre, készítményekre, mint pl. a Jumbo, Jumbo prof. stb... És mindezt úgy csinálja, hogy nem edz mellette rendszeresen, illetve nincs meg a megfelelő étrend sem, vagy éppenséggel nem jó időben szedi be őket, vagy a meghatározott mennyiséget túllépi. Lehet valami komolyabb baja az illetőnek? pl. cukorbetegség, magas vérnyomás, szívbetegség, gyomorrontás, hízás, ilyesmikre gondolok. Nem én vagyok a szóban forgó személy, csak érdekelne a dolog, hogy ezekkel lehet-e roncsolni a szervezetet.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 6. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő edzés és étrend nélkül pénzkidobás. Nem hiszem hogy vérnyomási gondokat okozna, vagy olyanokat amiket leírtál, max hízni lehet tőle.
2013. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dogmatix91 ***** válasza:
Simán el lehet tőlük hízni, ha túl sokat iszik belőle az ember, vagy esetleg érzékenyebb valamelyik összetevőre akkor hasmenése is lehet (a tömegnövelők nem csupán fehérjéből és szénhidrátból állnak). Sok tömegnövelőben a szénhidrát nagy része egyszerű cukor. Egy 100g-os adagban ez akár 30grammot is jelenthet ami elég sok (megjegyzem az üdítőitalokban ennek a többszöröse van). Étrend és megfelelő edzésterv nélkül sok értelmét nem látom. Ha a zsír gyarapodása a cél akkor egyszerűbb sima kristálycukrot tolni...
2013. ápr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hallottam/olvastam még olyanról, hogy valaki vese, illetve májkárosodást szenvedett, pattanásos lett és a haja is elkezdett hullani. Ezek ilyen sima tömegnövelőtől is kialakulhatnak, vagy ilyesmit csak "extrémebb" cuccok okoznak?

2013. ápr. 6. 19:17
 4/5 dirtboy ***** válasza:

ezek nem a tömegnövelő hatásai voltak hanem szteroidoké.

tömegnövelőtől max olyan lehet mint ahogy írtad.

-elhízás

-cukor betegség

-fogszuvasodás

-vérnyomás emelkedés /kreatin miatt lehet kicsit/

-arc pir /niacin/

kb ennyi

elhízás és cukor betegséghez extrém hülyének kell lenned hogy sikerüljön,fogszuvasodás a cukortól pl,vérnyomás gond csak akkor lehet ha egyébként is magas vérnyomásos vagy,nekik a kreatin nem ajánlott.

arcpirosodás niacinra érzékenyek produkálják baj nem lesz tőle csak egy kis pirosodás.

szóval ahogy írtad egy idiótának aki össze vissza szedi annak okozhat gondot.

2013. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki azt hiszi ettől megnő két hét alatt, és napi 1 kilót megiszik, az esetleg lehet cukorbeteg, de ez ugyanúgy fennáll a cukros üdítőknél is!
2013. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!