Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha utálom a...

Mit csináljak, ha utálom a tesiórákat? Valami felmentést nem lehet szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok. Nem az a helyzet, hogy utálok mozogni. Ha jó idő van, rendszeresen futok a környéken, és heti 3x 1 órát járok az edzőterembe is. Kitűnő tanuló vagyok, de nevetséges, hogy tesiből kapom az 1-eseket, meg 3-asokat. Mert pl. nem tudok kötelet mászni. Sosem tudtam. A családban senki sem. A tanár pedig üvöltözik velünk. Arra is 1est fogok kapni. Ha oroszlánok lennének a kötél alatt, akkor se tudnék felmászni. Rengeteg dolgot pedig azért nem tudok megcsinálni, mert félek tőle. Úgy mint: Szekrényugrás, gerendázás (rossz az egyensúlyérzékem, kiskoromban később is tanultam meg emiatt járni). A tanárunk valami szocializmus maradéka, vagy 70 éves, és nagyon szigorú. Jól nevelt gyerek vagyok, de néha alig állom meg, hogy ne szóljak neki vissza. Mert olyanokat mond nekem, hogy annyira idióta vagyok, hogy nem tudom megcsinálni a gyakorlatokat, mert ezt még az oviban, a kiscsoportban is megcsinálják. Szerencsére nekem még nincs minden napos tesi, de pl. úszni is fogunk járni (ami nem lenne rossz, de csak 20 perc lesz az egész, azét meg 1000 forint szerintem nem éri meg), és azt mondta a tanár, hogy akik nem tudják kifizetni, azok menjenek el suli után dolgozni a mekibe...


2013. ápr. 7. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

tanítás végén lemész a tornaterembe és gyakorlod a kötélre mászást.

felkapaszkodsz 1.5-2 méterre és tartod magad,hogy szokd.

idővel mehetsz feljebb is,ahogy szokod a magasságot és a gyakorlat kivitelezését.

de persze nyafoghatsz is meg gyűjtheted az 1eseket,senkit nem hat meg.

ha valamihez nem értesz,de szükséges a tudása,akkor el kell sajátítani azt a képességet,nem lázadni ellene értelmetlenül,meg satnya kifogásokat keresni.

http://www.youtube.com/watch?v=AD0uO7JGdZU

2013. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
11 éve próbálkozom a kötélmászással, de eddig még egyszer sem sikerült. Nem igazán értem miért lenne "szükséges" ez a tudás. A tesi készség tantárgy, és szerintem nem is osztályozható mondjuk egy profi kosarazó, vagy futó ugyanúgy, mint én.
2013. ápr. 7. 18:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy... tanítás után általában kémiára vagy bioszra járok, mert érettségire készülök. Vagy a konditerembe, esetleg zongoraórára, vagy a nyelvsuliba. Úgy, hogy a suliból 6kor érek haza, és utána. Nem tudok ezzel foglalkozni, nem futja az energiámból.
2013. ápr. 7. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:
3%

azért,mert 1est kapsz te gyogyós,és mert a 11 éves "próbálkozásokat" egy kudarccal,feladással zárod a győzelem helyett.

a kifogások sorolása meg írtam,hogy felesleges,főleg nekem.

nézd meg a videón,hogy a fószer mit csinál a lábaival.

2013. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy pont azért nem szeretem, mert így beszélnek belem ahogy te, és ezért nem volt hozzá sosem kedvem. Köszi a segítséget!
2013. ápr. 7. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:
4%

kedv a szerelmeskedéshez kell.

az edzés a képességfejlesztés feladat és kihívás.

2013. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Most mit szívatjátok?! Nem tudja, hát nem tudja. Én meg sosem mertem felmászni a kötélen, mert tériszonyom van. A tanár annyira volt megértő, hogy bevágta az egyest, és közben hüledezett, hogy hogy lehet valakinek tériszonya, mikor neki nincs.
2013. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Kedves "Korbács" a neved meg a válaszaid mindent elmondanak rólad :)

Én sem tudtam sosem kötelet mászni, nem tudtam kézen állni, pedig jó állóképességem volt és szerettem mozogni. Nem dőlt össze a világ, gimi óta eltelt lassan 20 év, és még mindig nem kerültem olyan szituációba,hogy kötelet kellett volna másznom.

Itt nem az volt a kérdés,hogy "hogy tanuljak meg kötelet mászni".

2014. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
71%

Nekem a kitűnőségem a testnevelésen múlik!Heti 5 órám van,elegem van.A tanár kegyetlen,állandóan gimnasztikáztat úgy,hogy utána izomlázunk van.Sok 3-ast kapok mostanában és épp,hogy feltudom hozni 4-re az átlagomat.Könyörgök,nem akarok több testnevelés órát!

Színötös vagyok Matematikából,Informatikából,Fizikából,Földrajzból,Biológiából,Angolból és Történelemből is.A többiből is erős 5-s vagyok,de mindig csak ez megy: a testnevelés így,a testnevelés úgy,gyakorolj......(meg egyéb hülyeségek).Rohadjanak meg a testnevelés órák.Megőrülök!!!!!

2014. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!