Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Tabata edzés tényleg hatékony?

A Tabata edzés tényleg hatékony?

Figyelt kérdés

Nagyon szélsőséges válaszokat olvastam, általában olyanoktól, akik csak netről olvastak róla, ezért olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik TÉNYLEG KIPRÓBÁLTÁK, esetleg közvetetten kerültek vele kapcsolatba. Lényeg, hogy nem csak látták valahol, hogy van ilyen.


A fújoló válaszokat megelőzvén, tudom, hogy nem napi 4 perctől lesz az ember kisportolt, vagy olvad le róla a háj, de mondjuk 20-30 percben heti 3-4 alkalommal? Plusz súlyzós edzés? Tudok én futni, tekerni, de annyira monoton. Ráadásul az intervall. edzések sokkal hatékonyabbak. Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 12. 10:31
 1/5 poiu ***** válasza:
Én csinálom, szobabringán, heti 3 x 3 perc. 20 mp tiszta erőből, 40 mp pihenés, 3-szor megismételve. Ha mindent beleadsz, nem is tudsz többet csinálni. (Tudományosan bizonyított, hogy működik, de komolyan :-).
2013. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 poiu ***** válasza:
*Ja, egy hátránya van, én teremben csinálom, kondi után, és a mellettem órákig tekergető, tévéző sporttársak teljesen hülyének néznek.
2013. ápr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hadd nézzenek hülyének, aztán meg irigykednek majd rád, hogy milyen jól nézel ki :)


Mondjuk nekem van itthon szobabicikli, meg elég nagy hely, szóval ezt azokon a napokon csinálnám, mikor nem tudok lemenni terembe.

2013. ápr. 12. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, hogy szólok, de az nem tabata, amit csinálsz.


a Tabata 20mp gyakorlat, 10mp pihenővel, 8x ismételve. pont az adja az esszenciáját, hogy a munkaciklus időtartalma hosszabb 2x mint a pihenő.

2013. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 poiu ***** válasza:

Igazad van. Tabata dolgozta ki az intervallum edzést, aminek mára sok változata van - amit én csinálok nem is hívják Tabatának. Itt láthatjátok (a kis köpcös egy skót professzor, aki vizsgálta a hatást)

http://www.youtube.com/watch?v=v7-h_w7bJrU

Az ő mérései alapján a legtöbb embernek javulnak a kardiós értékei heti 3 x 3 perc HIT-től (nem mindenkinek, van benne genetika is). Akárhogy, én ezt élvezem csinálni, és fel nem foghatom, hogy kedves sporttársaim minek üldögélnek a gépen félórákat...

2013. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!