Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mert mondjak azt h a futastol...

Mert mondjak azt h a futastol nem fejlodik a karizom?

Figyelt kérdés
En atleta vagyok es 16 eves 36 karom van (nem azt mondom h nagy)de a koromhoz kepest nagy es ezelott 1 eve meg csak 34 volt persze atletika utan meg gyurtam is
2008. jún. 14. 15:36
1 2
 1/19 anonim válasza:
65%
Fejlődni fejlődik. Szálkásodik. Vagy nem?
2008. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
mert nem ez a futás elsődleges eredménye, és szerintem nem is számottevő az az izomnövekedés a karon ami a futástól van
2008. jún. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Á! Nem a futástól van. Azt írta is hogy gyúrt is mellette.

Igy viszont nem értem mi itt a kérdés.

Azért mondják, hogy futástól nem fejlődik a kar, mert futástól nem fejlődik a kar.

De azt is mondják, hogy gyúrástól fejlődik a kar.

2008. jún. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
sprinttávon(60-100) fejlődik! de ott is csak ha tényleg profin csinálod, de ez inkább szálkásodás mint izomtömrg növekedés...
2008. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A sprintereknek azért van kidolgozott felsőtestük, mert valószínüleg ők is járnak konditerembe. Csakhogy ők olyan szteroidokat szednek, ami növeli az izomzatot (senki el ne higyje, hogy tisztán akár az olimpyai válogatóig is el lehet jutni, még a sportlövők is doppingolnak), ilyen pl. a Halotestin, Oxandrolone, Nandrolone, Stanazolol.

A hosszútávfutók inkább EPO-t, Clenbuterolt szednek, ami nem növel tömeget.

Ben Johnson például fénykorában nyugodtan indulhatott volna egy amatőr testépítőversenyen:-)

2008. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

az előző válaszadónak sok mindenben igaza van... de ezek lejárt doppingok, régen! igen kondiznak is, de attól magától a sprintfutástól is fejlődik egy fiatal sportoló izomzata...

nem mondtam, h attól lesznek kigyúrtak!

2008. jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Futástol nem leszel izmos. Sprinter haverom most 22 éves hajdanán atletizált, de mellette bőven jártak konditerembe is. Elég durván néz ki pedig tiszta mint a patyolat. Minden sport a genetika sportja... Egyébként meg az élsportban MINDENKI kokszol, a focistákat is beleértve. De az élsport az nemis az egészségről szól!
2008. jún. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lejárt doppingok?

Hát lehet. De felkészülésre, alapozásra még mindíg nagyon elterjedtek, főleg, akinek nincs pénze növekedési hormonra.

Az amerikai, kínai, orosz élsportolók biztosan előbbre tartanak, ott már a növi is elavult, már egyből IGF-1 et nyomatnak, meg géndopping, meg ki tudja milyen csodaszerek vannak, amikről nem is tudunk még. A doppingellenőrzésen meg ezek kimutathatatlanok, ott csak a szerencsétlen, kispénzű sportolók buknak meg. Mert akit mondjuk a Nike vagy más nagy multicég évi több millió dollárral reklámoz, szponzorál, az garantáltan nem bukik meg. Hisz ők vannak az újságok címlapján, ők a fiatalok példaképei.

Na erről szól az Olimpia, meg az élsport.

2008. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
26%
hogy koksz nélkül nem lehet olimpiai válogatóig se eljutni? ezt a teljes magyar csapat, sőt az összes tiszta versenyző nevében kikérem,
2008. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Oké kiváncsi vagyok hol fog szerepelni a teljes magyar váltócsapat:)
2008. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!