Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet "megtanulni" a...

Hogy lehet "megtanulni" a fekvőtámaszt?

Figyelt kérdés
Ez most lehet buta kérdés, de puding vagyok és egyszerűen egy darabot nem tudok megcsinálni. Volt hogy nyomtam térdelős fekvőket egy csomó ideig. Abból akárhányat meg tudtam csinálni kb, de rendes szabályos fekvőtámaszból egy se jön össze azóta se. Hogy tudnám összehozni? Félig már megvan, lefele gyönyörűen megy, csak visszanyomni nem tudom magam :D
2013. ápr. 23. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Na neeee! Aki térdelősből sokat tud, annak tudnia kell legalább egy-két hagyományosat is. Annyival nem nehezebb!
2013. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem tudom pedig abból visszanyomni magam.. na jó ha ilyen félig megyek le akkor igen, de ha azt akarom hogy a felkarom vízszintesen legyen, onnan már nem megy vissza... :S
2013. ápr. 23. 15:47
 3/9 anonim válasza:

Szerintem jó a kérdés, mert sokan rosszul használják a fekvőtámaszt. Sokan lendületből csinálják, ami az izmoknak nem sokat ér, és a valódi fekvőtámasz sokkal keményebb, mint azt általában hiszik.

Nagyon egyszerű a válasz a kérdésedre: előbb állva kell csinálnod, aztán fokozatosan csökkenő szögben. Hogy néz ki ez a gyakorlatban? Állj egy falhoz, kb. 30 centire a faltól, a tenyereid legyenek vállszélességben és mellmagasságban. Támaszd a tenyeredet a falnak és ereszkedj le. Az ereszkedés legyen 2 másodperc! Maradj ott 1 mp-ig (hogy elvesszen a lendület, és dolgozzanak az izmaid, ne csak "rugózás" legyen) és told ki magad, ez szintén 2 mp. Mielőtt teljesen kinyújtod a karjaid, azonnal ereszkedj vissza, ugyanúgy 2 mp alatt és így tovább.



Ebből csinálj 3x50-et. Meg fogsz lepődni, milyen nehéz lesz. Ha ez megvan, akkor 45 fokos szögben támaszkodj valaminek és ugyanilyen tempóban csinálj 3x40-et. Ha ez is megy, akkor áttérhetsz a valódi fekvőtámaszra.

2013. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úccsó ahelyett ,hogy kimásolod a könyvből inkább linkelhettél volna.
2013. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mit linkeljek?
2013. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jaj ez a fegyencedzésből van? :D mert azzal szemeztem én is, hogy nekiállok a fekvőtámaszos résznek.. akkor az működni fog ezek szerint? :)
2013. ápr. 23. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Ott mind a hat gyakorlat egészen könnyű szinttől indul. Próbálkozhatsz vele.
2013. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Most ebből nyilván sokat értett... szóval, kérdező nézz utána a Fegyencedzés c. könyvnek!
2013. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!